HomeiPadJak funguje a co je Wi-Fi Asistent v iOS 9 + jak ho vypnout!

Jak funguje a co je Wi-Fi Asistent v iOS 9 + jak ho vypnout!

Kalifornská společnost nedávno představila nový systém iOS 9 (dobře, už je to nějaká doba) a s příchodem tohoto systému přišla také nová funkce – Wi-Fi asistent. Dobře, to máme nějakou tu „omáčku“ na začátek, ale co tato nová funkce vlastně dělá a k čemu slouží?

Již nějakou tu dobu se na internetu a mezi uživateli mluví o tom, že nová funkce Wi-Fi asistent není to pravé ořechové. Proč tomu tak je? Důvod je prostý. V případě, že máte slabý Wi-Fi signál, Vaše zařízení začne automaticky čerpat mobilní data – tudíž se Vám může stát, že Vám brzy přijde velmi oblíbená zpráva: Vyčerpali jste svůj FUP limit a Vaše internetové připojení bude zpomalené. To je více než otravné!

Apple se dokonce nyní potýká se skupinovou žalobou, ve které se tvrdí, že společnost dosti nevarovala uživatele o tom, že je tato nová funkce automaticky zapnuta v novém systému iOS 9. Soudní proces započal poté, co si uživatelé začali stěžovat na abnormální spotřebovávání mobilních dat. Kalifornská společnost je obviněna z nedbalosti a údajně tímto přestupkem porušuje kalifornské právo.

Jak Wi-Fi Asistent vlastně funguje

Asistent Wi-Fi Vám poskytne připojení k internetu i v době, kdy máte slabé připojení na Wi-Fi. Protože zařízení připojené k slabé Wi-Fi se bude automaticky připojovat k internetu pomocí mobilních dat, je dost pravděpodobné, že budete rychleji spotřebovávat mobilní data.

Snímek obrazovky 2015-10-26 v 14.11.39

Jak zapnout nebo vypnout Asistenta Wi-Fi

Pro někoho dobré, pro někoho vůbec ne – Asistent Wi-Fi je ve výchozím nastavení zapnutý automaticky! Pokud však chcete tuto funkci vypnout, postupujte podle následujícího návodu:

  1. Přejděte do Nastavení > Mobilní data
  2. Potom sjeďte dolů a vypněte Asistent Wi-Fi

Důležité poznámky

  • Wi-Fi asistent nebude automaticky přepínat na mobilní data, pokud budete mít aktivovaný datový roaming
  • Asistent Wi-Fi pracuje jen s aplikacemi, které jsou otevřené v popředí a není aktivovaný kvůli stahování obsahu na pozadí
Post Tags