HomeAppleAPPLE NOVINKY 2015: 44.TÝDEN

APPLE NOVINKY 2015: 44.TÝDEN

Apple Novinky 2015 - 44.týden

Vítáme naše pravidelné, ale i nepravidelné, čtenáře. Opět tu máme neděli a stejně jako v předchozích týdnech, tak i tento Vám přinášíme Apple novinky za poslední týden. Pojďme se společně podívat na to, co se tento týden odehrálo a o čem se nejvíce psalo.

Mezi největší novinky bezpochyby patří to, že Apple konečně začal prodávat novou generaci Apple TV, které s sebou přináší řadu nových funkcí a vymožeností. Tento týden ovšem přišlo i několik špatných zpráv. Viz. následující informace.

Apple čelí žalobě ze stran uživatelů – kvůli funkci Wi-Fi Asistent

Nová funkce, která má za úkol přepnutí z Wi-Fi připojení na mobilní tehdy, kdy je připojení opravdu slabé, není zase tak užitečné a žádaná. Apple v současné době čelí několika žalobám ze stran uživatelů, jelikož nová funkce rapidně vyčerpává mobilní data. Co je ovšem více než znepokojivé je to, že tato funkce je s příchodem systému iOS 9 zapnutá automaticky. Jak toto Apple vyřeší se již určitě brzy dozvíme. Pokud však máte funkci zapnutou, doporučujeme vypnout.

Čtěte také: Jak funguje a co je Wi-Fi Asistent v iOS 9 + jak ho vypnout!

Microsoft otevřel vlastní obchod, který náhodně připomíná Apple Store

První vlajková loď společnosti Microsoft, v podobě nového obchodu, otevřela tento týden své brány. Nejen, že se nový obchod nachází pár bloků od legendární „kostky“ společnosti Apple (na páté Avenue), ale také je více než totožný s legendárními obchody Apple Store – jen zde najdete jiné produkty :-).

Nový film „Steve Jobs“ si nezískal velký ohlas u diváků

Nový film „Steve Jobs“ v hlavní roli s Michaelem Fassbenderem, režie: Danny Boyle, nemá takový ohlas u diváků, v jaký všichni čekali. Film který stále studio zhruba 30 milionů dolarů, v současné době vydělal pouhých 7.300.000 milionů dolarů. Film jsme bohužel ještě neviděli, jelikož se do ČR dostane až v listopadu, ale podle nás je ještě brzy dělat unáhlené závěry, jako například to, že je film HROZNÝ, jak většina lidí tvrdí.

Čtěte také: Český iLoveServis se stal partnerem sítě prodejen DATART

Apple představil nové reklamy na iPhone 6S – v hlavní roli „nejen“ Jamie Foxx

Další novinkou je představení trojice nových reklam, ve které můžete vidět také známého herce Jamieho Foxxe. Názvy nových reklam jsou: Flip a coin, Crush a The CameraPozději v týdnu Apple vydal další reklamu na Live Photos, nesoucí název Half Court, kde můžete vidět Stephena Curryho – hráč NBA.

Čtěte také: Jak zobrazit soubory na iCloud Drive v iPhone / iPad / iPod Touch a zpřístupnit aplikaci na ploše

Stále více uživatelů systému Android přechází na iOS – letos více než 30%!

Apple v tomto týdnu oznámil své výsledky za čtvrtý kvartál letošního roku a jak čísla ukázala, stále více Android uživatelů přechází na systém iOS. Společnost v poslední době zaznamenala opravdu vysoký počet přecházejících uživatelů.

Apple vydal veřejnou beta verzi iOS 9.2

Další novinkou v tomto týdnu bylo rozhodně vydání první veřejné beta verze systému iOS 9.2. Aktualizace přináší zásadní změny v Safari a řadu dalších vylepšení kolem stability a chodu systému.

Apple začal prodávat novou generaci Apple TV – v pořadí již 4.verzi

Tento pátek Apple začal oficiálně prodávat novou Apple TV, která s sebou přináší nejen nový vzhled a ovladač, ale také řadu opravdových novinek, jako je například nový systém tvOS a ovládání pomocí Siri. Nastavení nové Apple TV je opravdu jednoduché, pokud máte iPhone nebo iPad. V balení společně s Apple TV naleznete: samotnou Apple TV, Siri Remote (ovladač), napájecí kabel a lightning kabel, který použijete k dobíjení dálkového ovladače. Nová Apple TV také disponuje vlastním úložným prostorem (32GB a 64GB). Koupit si jí a získat více informací můžete zde.

Nový iPad Pro se začne prodávat již 11.listopadu

Všichni netrpělivě očekávají příchod nového iPadu Pro, který se podle všeho začne prodávat již 11.listopadu. S novým iPadem se začne také prodávat Apple Pencil a klávesnice Smart Keyboard. Oba tyto produkty se budou ovšem prodávat zvlášť.

Apple přidá podporu 10-bitových barev do 4K a 5K iMaců

Pokud patříte k profesionálům v oborech, jako například fotograf, video-editor, nebo jste někdo, kdo se zajímá o high-end korekce barev a potřebujete přesný monitor, bude Vás tato novinka zajímat. Apple totiž přidává podporu 10-bitových barev do 4K a 5K iMaců – bude se jednat o součást systému OS X El Capitan.

To je tento týden snad vše, co stojí za zmínku. Pokud jsme na něco zapomněli, můžete nám napsat do komentářů pod článek. Jsme rádi, že navštěvujete náš web a budeme si i nadále snažit přinášet zajímavé novinky a návody.