HomeTV & WatchŘešení častých potíží s novou Apple TV

Řešení častých potíží s novou Apple TV

Řešení častých potíží s novou Apple TV

Apple tento týden začal oficiálně prodávat novou generaci Apple TV! Jedná se o zcela nový model, který obsahuje nejen nový systém tvOS, ale také má spoustu nových funkcí a pár občasných chyb. Většina problémů se dá ovšem vyřešit.

Jak vynutit ukončení, pokud aplikace na Apple TV nereaguje

Pokud narazíte na problémy, můžete vynutit ukončení aplikace stejně, jako v případě OS X El Capitan. Jednoduše podržíte tlačítko pro Menu (na dálkovém ovladači). Jednoduché jako facka.

Pokud stále máte potíže s aplikací na Apple TV, můžete vynutit restart zařízení tím, že přejdete do Nastavení > Systém > Restartovat. Pokud ani to nepomůže, doporučujeme aplikace odinstalovat a znova nahrát do systému. Pokud se aplikace stále chová podivně, je potřeba kontaktovat vývojáře a doufat, že problémy budou v příští verzi odstraněny.

Jak vyřešit problémy s obsahem v konkrétní aplikaci?

Pokud máte potíže s video nebo audio obsahem v konkrétní aplikace nebo u poskytovatele obsahu, bude potřeba si s nimi popovídat. Podívejte se na seznam informačních zdrojů společnosti Apple. Naleznete zde nejen telefonní čísla, ale také webové stránky a e-mailové adresy. Jedná se o kontakty na nejvíce podporované služby pro Apple TV.

Jak obnovit tovární nastavení u Apple TV

Pokud máte celkové problémy s novou Apple TV, včetně systému tvOS, bude pravděpodobně potřeba provést obnovení zařízení – uvedení do továrního nastavení. To provedete po kliknutí na Nastavení > Systém > Obnovit. Je potřeba uvědomit si, že dojde k vymazání veškerého obsahu a následného přeinstalování operačního systému tvOS. Vymažou se také hry, které nepodporují zálohy na iCloud.

Jak opravit Apple TV pomocí počítače

Pokud Vaše Apple TV vůbec nereaguje, bude potřeba zařízení připojit k počítači, kde máte nainstalovanou aplikaci iTunes. Jak na to?

  1. Připojte Apple TV k počítači pomocí kabelu
  2. Otevřete iTunes
  3. Vyberte Apple TV z nabídky zařízení a potom klikněte na tlačítko Obnovit Apple TV (Restore Apple TV)

Stále Vaše Apple TV nefunguje tak, jak má?

Stále ne a ne Apple TV fungovat správně? Můžete se obrátit na Apple odborníky v České republice, kteří Vám rád se vším pomůžou. Mezi odborníky patří například Jan Tůma – Nezávislý Apple konzultant, nebo portál Applepomoc.cz