HomeiPhoneJak provést výměnu displeje u iPhone 6S – kompletní návod (střední úroveň obtížnosti)

Jak provést výměnu displeje u iPhone 6S – kompletní návod (střední úroveň obtížnosti)

Jak provést výměnu displeje u iPhone 6S - kompletní návod

V dnešní době existuje řada ochranných prvků pro iPhone, ale stále větší počet uživatelů nosí svá zařízení jen tak – bez fólie, bez obalu. Pořizovací cena u některých obalů a fólií sice není vždy příznivá, ale stále je výhodnější takovouto ochranu pořídit. Jakmile Vám totiž praskne displej, výměna je několikanásobně nákladnější. Pokud Vám však displej praskl a patříte k technicky zdatnějším uživatelům, přinášíme vám jednoduchý návod na to, jak si displej vyměnit.

Pozor: Před demontáží je potřeba iPhone vypnout! Portál AppleHelp.CZ nenese žádnou zodpovědnost za případné poškození zařízení. Výměnu displeje provádíte pouze na vlastní nebezpečí. Jestli se na Vaše zařízení stále ještě vztahuje záruka, doporučujeme odnést zařízení k autorizovaným prodejcům – popřípadě do servisu. Pokud si však displej chcete vyměnit sami, pojďte se společně s námi podívat na tento návod.

Jak vyměnit displej u iPhone 6S?

Před začátkem demontáže vypněte iPhone. Dále odstraňte dva 3,4mm šroubky, které obklopují lightning konektor. Samozřejmě je potřeba mít k dispozici potřebné nářadí.

Zvedněte displej

Pokud nemáte například iSlackpoužijte přísavku z plyšáků a zvedněte přední panel. Přísavku přitlačte na obrazovku, těsně nad tlačítkem plochy.

Přímo nad konektorem pro sluchátka je nejbezpečnější místo pro „vypáčení“ displeje. Jakmile budete zvedat přísavku a dostanete se do bodu, kdy bude možné vložit „páčidlo“, strčte jej do dovnitř. Páčidlem se myslí tzv. spudger.

Během manipulace stále přidržujte přísavku na displeji.

Spudger použijte po všech stranách telefonu, aby se odlepilo lepidlo, které je uvnitř použito. Nyní již nemusíte držet přísavku na telefonu.

Nyní opět použijte přísavku a zvedněte obrazovku – uslyšíte „lámání“ lepidla“

Poznámka: Neotvírejte telefon pod úhlem větším 90 stupňů, protože je stále připojen na horní části třemi kabely, které se mohou rozlomit.

Nakloňte displej proti něčemu, aby byl opřený, zatímco vy budete pokračovat

Odpojení baterie

Odstraňte tyto šroubky z konektoru baterie: Červený je 3.0mm Phillips a Oranžový je 2,3mm Phillips.

Odpojte kovový držák u baterie

Nyní použijte plochý konec u spudgeru a odpojte konektor baterie z logické desky. Zatlačte konektor na stranu, aby nebyl v kontaktu s telefonem.

Zatímco máte odklopený displej, v úhlu zhruba 90°, odstraňte následující šrouby. Červeně jsou označeny šrouby o velikosti 1,3mm (značka Phillips) a Oranžově je označený jeden šroub o velikosti 3,0mm (značka Phillips). Je velmi důležité, aby jste věděli který šroub kam patří.

Odpojte přední panel z logické desky

Nyní odpojte přední panel z logické desky – postupujte opatrně.

V následujících krocích dbejte na to, aby jste „vypáčili“ pouze konektory a nikoli celé komponenty z logické desky. Použijte plochý konec spudgeru pro odpojení fotoaparátu a snímacího konektoru.

Odpojte datový kabel

Nyní odpojte datový kabel – opět pomocí ploché strany spudgeru. Při zpětné montáži telefonu, pokud tento kabel správně nezapojíte, může to mít za následek bílé čáry na obrazovce nebo prázdnou obrazovku při zapnutí telefonu.

Hotovo. Jen vyměnit.

Zde opět použijte plochý konec spudgeru a odpojte kabel digitizéru.

Nyní stačí vyjmout celou přední sestavu a následně budete mít 2 oddělené části: displej a zadní část iPhone. Chcete-li znovu sestavit iPhone, samozřejmě s novým displejem, postupujte podle těchto pokynů, ale v opačném pořadí.

Seznam použitých nástrojů

iPhone šroubovák

Kleště iSclack nebo přísavka (např. z plyšáků)

Kleštičky (Pinzeta)

Hledáte odbornou pomoc?

Pokud potřebujete poradit, můžete se obrátit na Apple odborníky v České republice, kteří Vám rád se vším pomůžou. Například Jan Tůma – Nezávislý Apple konzultant, nebo Applepomoc.cz … pokud chcete, můžete nám také napsat na email: redakce@applehelp.cz