HomeTV & WatchRozebraná Apple TV 4.generace – kompletní pohled na vnitřek zařízení (včetně dálkového ovládání)

Rozebraná Apple TV 4.generace – kompletní pohled na vnitřek zařízení (včetně dálkového ovládání)

Rozebraná Apple TV 4.generace - kompletní pohled na vnitřek zařízení

Apple nedávno začal prodávat již 4.generaci Apple TV a tým z iFixit ji samozřejmě musel hned rozebrat a ukázat všem, jak vlastně vypadá a co skrývá. Pojďte se společně s námi podívat do „útrob“ nové generace Apple TV – malé kouzelné krabičky.

V pořadí již čtvrtá generace Apple TV obsahuje:

  • 64 bitový Apple A8 čip (dual-core)
  • Ethernet, 802.11a / b / g / n AC Wi-Fi, IR přijímač a HDMI 1.4 připojení

V balení kromě nové Apple TV také naleznete dálkový ovladač, který disponuje: 

  • Skleněnou dotykovou plochou (Touch)
  • Duálním mikrofonem
  • Akcelerometrem a gyroskopem
  • a nabízí připojení Bluetooth 4.0, IR vysílač a nabíjí se pomocí Lightning konektoru

Od předchozí generace se neliší jen vybavením, ale také designem. Další zajímavostí je, že byl odstraněn port pro digitální propojení audio periferií – je pryč! Mezitím, port micro-USB se proměnil v USB-C port. To nepřináší nic nového pro koncové uživatele.

Pod kapotou se skrývá několik Torx šroubků. Při otevření je vidět, že se zde nachází jakási deska, která zároveň slouží i jako držák a ochrana.

Zde jsou vidět již zmíněné čipy + několik dalších obvodů. Nalezneme zde také podobný paměťový řadič, jaký byl použit v nových modelech MacBook Pro s Retina displejem – modely 2015.

Poslední díl, než se dostaneme dále, je velikánský a opravdu podsaditý chladič s malým napájením. Jakmile je Apple TV spuštěna, teplo se zvedne nahoru, takže je uchované v horní části zásobníku. Přepracované napájení je dimenzováno na 12V. Dále také stojí za povšimnutí, že je zde zřetelný nedostatek kabelů spojujících napájení logické desky. Zřejmě je napájení přenášeno magicky, nebo prostřednictvím šroubových chladičů.

A je to tady! Dálkový ovladač Siri Remote! Díky duálním mikrofonům a skleněné dotykové plochy, je tento ovladač o něco složitější, než předchozí verze ovladače Apple Remote. Součástí ovladače je také akcelerometr a gyroskop. S Bluetooth 4.0, nepotřebuje ovladač přímý kontakt s Apple TV samotnou.

Samotný ovladač opět skrývá značnou vrstvu lepidla, ale otevření ovladače je podle všeho opravdu snadné.

Součástí ovladače je také řadič Broadcom, který je použit u iPhone 5S / 5C a iPadu Air. Jedná se o řadič s dotykovou obrazovkou.

Zde je vidět, jak je nově připojen konektor Lightning. Pokud Apple může tento konektor zabalit do malého dálkového ovladače tímto způsobem, proč je lightning port u iPadů připájen na logické desce? Zřejmě tajemství společnosti Apple.

Jakmile je vyjmuta baterie, je možné vidět připájený lightning port přímo k baterii – nebo obráceně :D. Z jakého důvodu je ovšem lightning port připájen k baterii nevíme, ovšem je to lepší, než aby byl připájen k desce.

Server iFixit dal Apple TV 4.generace opravitelnost 8 z 10, kdy 10 je nejjednodušší způsob opravy.