HomeiPadPřichází iPad Pro: Nový, větší a nejvýkonnější tablet od společnosti Apple! Co tento velikán nabízí?

Přichází iPad Pro: Nový, větší a nejvýkonnější tablet od společnosti Apple! Co tento velikán nabízí?

Přichází iPad Pro: Nový, větší a nejvýkonnější tablet od společnosti Apple! Co tento velikán nabízí?

Kalifornská společnost Apple začne již zítra (11.listopadu 2015) prodávat svůj nový a v současné době největší tablet v historii. Někdo tvrdí, že je to zbytečné zařízení a někdo zase, že se jedná o revoluci v používaní tabletů. Ať je to tak, nebo tak, rozhodli jsme se, že pro vás sepíšeme všechny potřebné informace, které byste o novém tabletu měli vědět. Dost otálení a pojďme se na to společně podívat.

Uvedení nového tabletu o velikosti 12,9 palců provází řada otázek a většina odborníků stále hledá využití pro tento zcela nový druh tabletu. Osobně si myslíme, že největší využití najde u kreativních lidí, kteří se profesionálně věnují práci s grafikou a dejme tomu pro video-nadšence. Další využití si iPad Pro zřejmě najde i v podnikové sféře, jelikož pracovní plocha je opravdu více než dostačující.

Takže nový iPad Pro – co o něm víme?

Toto nové zařízení se může bezpochyby pyšnit titulem největší a nejvýkonnější Apple tablet, který nabízí pracovní plochu o velikosti 12,9 palců a samozřejmě obsahuje všem známý Retina displej, s rozlišením 2732 x 2048px – což je zhruba 5,6 milionu pixelů. Zobrazovací prvky jsou navrženy tak, aby nabídly co nejlepší kontrastní poměr, jednotnou barvu a jas. Apple v novém tabletu také poprvé použil variabilní obnovovací frekvenci, pro zachování energie (při zobrazení statických snímků).

Jakmile jsme se toto dozvěděli, řekli jsme: „WOW! Opravdu?“ A víte proč? Je to jednoduché, nový iPad Pro má větší rozlišení, než samotný 15 palcový MacBook Pro s Retina displejem. 

Tento velikán má tloušťku „pouhých“ 6,9 mm a váží 713 gramů.

Jak je na tom procesor?

Nový iPad Pro je vybaven nejvýkonnějším procesorem společnosti Apple, s označením A9X, který je rychlejší až o 80%. Pokud rychlost srovnáme například s iPadem Air 2.generace, tak iPad Pro je až 1,8 krát rychlejší. Rychlost procesoru nejlépe vyzkoušíte pomocí náročnějších procesů, jako je například střih 4K videa v iMovie.

Nabízí iPad Pro nějakou zásadní změnu uvnitř?

Malého vylepšení se samozřejmě dočkal, nebojte se. Tento výkonný tablet disponuje čtyřmi reproduktory, které pracují společně a podílí se tak na dokonalém stereo zvuku. Reproduktory se také automaticky nastaví, jakmile iPad otočíte. V souladu s předchozími verzemi, nabízí iPad Pro 8-megapixelový zadní fotoaparát a 1,2 megapixelů vepředu. Dále je tu Wi-Fi se standardem 802.11ac a 150MB LTE (pouze u verzí Cellular). Tento tablet je také samozřejmě vybaven čtečkou otisků prstů, neboli Touch ID.

Jak dlouho vydrží iPad Pro na jedno nabití?

To je určitě to, co zajímá řadu uživatelů. Pokud čekáte, že nový iPad Pro nabídne delší výdrž na baterii, než předchozí generace, tak Vás musíme zklamat. Od výrobce je stále uváděno „pouhých“ 10 hodin. Není to déle, ale alespoň to není méně.

Nabízí iPad Pro nová barevná provedení?

Pokud čekáte, že nový iPad nabídne provedení Rose Gold, stejně jako iPhone 6S, tak bohužel ne. IPad Pro si můžete pořídit ve zlatém, stříbrném a vesmírně černém, stejně jako u předchozích modelů.

Jaká je pořizovací cena u nového iPadu Pro?

V České republice si iPad Pro pořídíte za následující ceny:

  • 32GB (Wi-Fi): 25990,- Kč
  • 128GB (Wi-Fi): 30990,- Kč
  • 128GB (Wi-Fi + Cellular): 35990,- Kč

Má iPad Pro nějaké doplňky navíc?

Ano, má. K iPadu Pro si můžete zvlášť dokoupit „chytrou tužku“ Apple Pencil a inteligentní klávesnici Smart Keyboard.

Oba tyto doplňky byly představeny společně s novým iPadem a lze je použít pouze a jen k iPadu Pro.

Sečteno a podtrženo

To, že Apple plánuje vydat větší tablet (iPad Pro) se ví již nějakou dobu. Kam ovšem Apple plánuje toto zařízení umístit? Myslí se tím, v jakém prostředí si iPad Pro najde své využití. Podle nás lze iPad Pro použít pro lepší produktivitu, pro kreativní uživatele a pro všechny, kteří chtějí větší displej, ale nechtějí Mac – z nějakého neznámého důvodu. Sečteno a podtrženo, nový iPad Pro si rozhodně najde své místo na trhu.