HomeOstatníJak opustit beta testovací program společnosti Apple (iOS a OS X)

Jak opustit beta testovací program společnosti Apple (iOS a OS X)

Apple s příchodem OS X Yosemite a iOS 9 zpřístupnil svůj beta testovací program pro širokou veřejnost. Všichni, co mají Apple ID a potřebné zařízení, mohou tedy oficiálně stahovat veřejné beta verze nových systémů, které Apple postupně vydává. Jakmile se ovšem do programu jednou zaregistrujete a přihlásíte, budete mít tento beta testovací program stále přihlášený ve svém zařízení.

Pokud se ovšem rozhodnete, že testovací mód chcete opustit, připravili jsme pro Vás jednoduchý návod, pomocí kterého si můžete beta profil odstranit ze svého zařízení. Pojďme se na to podívat.

Jak vypnout beta profil v OS X

Ve svém Macu přejděte do Předvoleb systému a následně klikněte na App Store. Poku jste se dříve zaregistrovali do beta programu, uvidíte zde následující:

Snímek obrazovky 2015-11-11 v 17.00.07

Klikněte na tlačítko Změnit a následně budete vyzváni k potvrzení, zda chcete nadále nabízet beta verze nebo ne.

Snímek obrazovky 2015-11-11 v 17.02.07

Zde samozřejmě vyberte Skrýt předběžné aktualizace a nyní budete odhlášeni z beta testovacího programu, pro systém OS X. Pokud se rozhodnete, že se do programu chcete opět zapojit, jednoduše se přihlásíte do Apple beta softwarového programu a zde si opět stáhnete a nastavíte vše potřebné. Během tohoto procesu budete muset opět stáhnout a nainstalovat potřebný profil, který pak automaticky připraví Mac na beta testování.

Jak vypnout beta profil v iOS

Odhlášení se od beta programu je na iOS zařízeních trošku složitější, než v případě OS X, ale pořád je to docela snadné. Jako první přejděte do Nastavení > Obecné > Profily a správa zařízení  a zde klepněte na profil iOS 9 Beta Software Profile.


IMG_5357

Jakmile máte profil otevřený, klikněte na Odstranit profil. Budete vyzváni k zadání hesla a potvrzení odstranění. Postup následného navrácení je prakticky stejný, jako v případě OS X. Navštívíte stránky společnosti Apple (Veřejné beta program) na Vašem iOS zařízení a vyberete zde možnost registrovat – popřípadě přihlásit. Budete muset znova přeinstalovat profil , ale následně budete zase moci využívat všechny výhody, ale i nevýhody beta testování.