HomeTV & WatchJak připojit Apple TV 4.generace k reproduktorům, když chybí optický audio port? Dokonce i pomocí staré Apple TV!

Jak připojit Apple TV 4.generace k reproduktorům, když chybí optický audio port? Dokonce i pomocí staré Apple TV!

Také Vám u nové Apple TV chybí starý dobrý port na připojení reproduktorů, popřípadě zesilovače – optický audio port? Máme tu pro Vás návod, jak tento problém vyřešit a novou Apple TV jednoduše připojit k Vaší zvukové soustavě.

Čtvrtá generace Apple TV přichází s mnoha novými funkcemi, ale také bylo něco málo odebráno, například optický audio port. Pokud jste spoléhali na připojení svého AV systému pomocí tohoto portu i u nové Apple TV, možná budete zklamáni, ale možná taky ne. Pojďme se na to podívat. Máte hned několik možností.

Použijte televizi (ZDARMA)

Pokud Vaše televize nabízí optický audio port, zvažte zda nechcete svůj zvukový systém připojit rovnou k do televize, spíš než do Apple TV. Ano, ztratíte podporu AirPlay, ale reproduktorový systém bude stále připraven a funkční.

Co budete potřebovat: Vaší aktuální TV a optický zvukový kabel

Použijte starou Apple TV – 3.generace (ZDARMA)

Pokud vlastníte Apple TV 3.generace, můžete použít její optický audio port pro Váš zvukový systém. Audio a video pak můžete krásně přesměrovat na Apple TV 4.generace (díky novému nastavení). Takže budete muset oprášit a probudit třetí generaci Apple TV z režimu spánku, pokud budete chtít použít zvuk přes optický kabel.

Co budete potřebovat: Apple TV 3.generace, optický audio kabel, Apple TV 4.generace

Jak přesměrovat audio ze staré Apple TV do nové Apple TV

  1. Třetí generaci Apple TV připojte pomocí optického audio kabelu do zvukového systému (nemusíte používat HDMI a nic jiného)
  2. Zapněte čtvrtou generaci Apple TV a přejděte do Nastavení > Audio a video > Audio výstup
  3. Jakýkoliv AirPlay kompatibilní reproduktor zde bude uveden, včetně Vaší Apple TV třetí generace. Najděte si název této Apple TV a klikněte na něj

Poznámka: Pokud jste připojeni k audio přijímači, prostřednictvím třetí generace Apple TV, nebudou se Vám přehrávat některé systémové zvuky ze čtvrté generace, ale jakmile budete hrát hry, používat aplikace a pouštět zvuk a video, tak zvuk bude fungovat tak, jak má.

Použijte Audio Extractor (400 – 8000,- Kč)

Snímek obrazovky 2015-11-11 v 1.42.19

Pokud nemáte starší generaci Apple TV a ani v televizi nemáte optický audio port a chcete využívat výhody optického výstupu? Připojte HDMI kabel do tzv. „odsávače“ audia. Jedná se o krabičku, která je mezi Apple TV a televizí a odděluje video signál HDMI a zvukový signál. Aby to fungovalo, budete potřebovat náhradní napájecí port a navíc HDMI kabel. Nejlevnější z těchto boxů začíná na 400,- Kč a dražší a spolehlivější modely se pohybují i kolem 8000,- Kč.

Co budete potřebovat: Audio Extractor, navíc jeden HDMI kabel, optický zvukový kabel

Připojte optický kabel k AirPort Express (2990,- Kč)

Pokud Váš zvukový systém není v blízkosti televize (i pokud je, tak to nevadí), zvažte připojení přes AirPort Express. Jedná se o Apple Wi-Fi router, který opravdu spolehlivě a rychle pracuje.

Co budete potřebovat: Optický 3,5mm adaptér, AirPort Express, optický audio kabel

Jak připojit audio pomocí AirPort Express do nové Apple TV

  1. Připojte AirPort Express a do ní zapojte optický audio kabel (přes 3,5mm adaptér) a připojte zvukový systém
  2. Zapněte Apple TV 4.generace a přejděte do Nastavení > Audio a video > Audio výstup
  3. Jakékoliv AirPlay zařizení je zde uvedeno. Vyberte si svou AirPort Express a klepněte na ní. 

Hledáte odbornou pomoc?

Pokud potřebujete poradit, můžete se obrátit na Apple odborníky v České republice, kteří Vám rádi se vším pomůžou. Například Jan Tůma – Nezávislý Apple konzultant, nebo Applepomoc.cz | info@applepomoc.cz.