HomeiPadJak se zbavit položky „jiné“ v iOS, když zabírá hodně místa

Jak se zbavit položky „jiné“ v iOS, když zabírá hodně místa

Je pravda, že 16GB iPhone a iPad opravdu nenabídne 16GB užitné plochy  – spíše počítejte s 12GB. V App Store stále přibývá více a více aplikací a samozřejmě dalšího multimediálního obsahu, který si chcete stáhnout, ale jak to udělat když nemáte v zařízení místo a jistá položka „jiné“ zabírá tak moc?

Položka „Jiné“ zabírá v zařízení někdy opravdu hodně prostoru a většina uživatelů ani neví, co si pod tímto má představit. Stále více lidí se nás ptá, zda existuje jednoduchý způsob, jak se této položky zbavit bez toho, aniž by dotyčný musel přeinstalovat dané zařízení. Ano, je tu možnost! Pojďme se podívat na všechny aspekty, které Vám umožní zbavit se prostoru „Jiné“ a to nejjednodušším možným způsobem.

Vymažte cache prohlížeče Safari (mezipaměť a uložená data)

Je tu pravděpodobnost, že Vás ještě nikdy nenapadlo vymazat cache svého prohlížeče. Po měsících, někdy i po letech je to opravdu slušný kus paměti, který je zabrán. Pojďme ji vyčistit.

  1. Přejděte do Nastavení > Safari a klepněte na tlačítko Smazat historii a data stránekIMG_5358

Odstraňte staré zprávy (iMessage, …)

Pokud často posíláte zprávy s obrázkem, popřípadě s jinou přílohou, vždy se musí tyto soubory někam uložit. No a kam myslíte, že se ukládají? Přímo do Vašeho zařízení a pokud to děláte často, soubory se hromadí a velikost narůstá. Bohužel stále neexistuje jednoduchý způsob, pomocí kterého by člověk vymazal všechny zprávy, takže budete muset zprávu po zprávě vymazat. Můžete si tak v klidu večer sednout na sedačku, dát si něco dobrého, udělat si pohodlí a pomalu začít zprávy promazávat.

Odstraňte staré hlasové záznamy (například pomocí iFunBox)

Jestli často používáte aplikaci Diktafon pro záznam audio souborů, může se Vám stát, že se tyto soubory časem nabalí a jejich velikost poroste tak rychle, jako bude kapacita telefonu ubývat. Za normálních okolností a v případě, že máte pouze pár souborů, můžete provést odstranění ručně přímo v aplikaci. Pokud ovšem souborů máte opravdu hodně, využijte například aplikaci iFunbox, která je k dispozici pro Mac i Windows. Pomocí této aplikace pak můžete rychle odstranit všechny zvukové záznamy najednou.

Pokud ovšem ani jeden z těch návodů nepomůže, zkuste provést přeinstalaci zařízení a následně nové spuštění. Nebo také můžete vyhledat odbornou pomoc.

Hledáte odbornou pomoc?

Pokud potřebujete poradit, můžete se obrátit na Apple odborníky v České republice, kteří Vám rádi se vším pomůžou. Například Jan Tůma – Nezávislý Apple konzultant, nebo Applepomoc.cz | info@applepomoc.cz.