HomeAppleAPPLE NOVINKY 2015: 46.TÝDEN

APPLE NOVINKY 2015: 46.TÝDEN

APPLE NOVINKY 2015: 46.TÝDEN

Další týden pomalu končí a my Vám opět přinášíme pravidelný týdenní přehled toho, co se odehrálo kolem společnosti Apple a jejich produktů. Stejně jako každý týden, tak i tento se toho odehrálo celkem dost a proto jsme opět museli vybrat to nejzajímavější. Pojďte se tedy společně s námi podívat na Apple novinky 46. týdne a tento týden tak uzavřít.

Apple vydal aktualizaci tvOS 9.0.1 pro Apple TV

Tento týden Apple vydal první aktualizace systému tvOS, který je určen pro Apple TV. Jednalo se o menší aktualizaci, která pravděpodobně obsahuje jen opravu chyb a vylepšila stávající výkon Apple TV.

Společnost Colorware představila retro iPhone 6S

Fanoušci osobního počítače Apple IIe si určitě přijdou na své, díky limitované edici společnosti Colorware, který představila neuvěřitelný retro iPhone 6S. Jedná se o styl elegantní technologie 21.století ve spojení se starou školou. Pokud ovšem tento model budete chtít, budete si muset za 16GB iPhone připravit zhruba 1599 dolarů (což je zhruba 40 000,- Kč).

Tim Cook předpovídá konec PC

Podle CEO společnosti Apple, Tima Cooka, přinese nový iPad Pro poslední hřebíček do rakve osobních počítačů. Cook také řekl, že uživatelé již nebudou PC potřebovat, pokud tu máme 12.9 palcový iPad Pro.

Apple Music přichází na Android

Služba Apple Music je nyní k dispozici pro majitele chytrých telefonů, s operačním systémem Android. Službu lze stáhnout jako aplikaci z obchodu Google Play.

Apple vydal beta verze iOS 9.2, OS X 10.11.2 a druhou beta verzi tvOS 9.2

Registrovaní vývojáři a veřejní beta testeři mohou tento týden stahovat hned několik beta verzí najednou. Beta verze iOS a OS X přináší řadu vylepšení ve stabilitě a chodu systému + opravy chyb v klíčence.

Apple začal konečně prodávat nový iPad Pro

Apple tento týden začal přijímat objednávky na nový iPad Pro, který je nejen větší, ale také rychlejší. V současné době se jedná o největší tablet společnosti Apple. Prodej byl zahájen 11. listopadu a k prvním zákazníkům se iPady dostaly již včera.

Apple v Irsku vytvoří 1000 nových pracovních míst

Apple byl jednou z prvních společností, která zřídila svou pobočku také v Irsku – v roce 1980 a následně si zde své sídlo vybudoval také Twitter, Google,…Irsko se mnohdy nazývá jako „evropské Silicon Valley“. Apple podle všech dostupných informací plánuje v roce 2017 vytvořit až 1000 pracovních míst. Tim Cook to oznámil tuto středu. Během následujícího roku se totiž bude firma v Irsku rozšiřovat a místa budou narůstat.

Beats Music se na konci měsíce rozloučí

Hudební služba Apple Music bude na konci tohoto měsíce definitivně vypnuta. Apple se totiž chce zaměřit výhradně na službu Apple Music a rádio Beats 1. V ČR služba Beats Music není podporována, takže my se žádné změny nedočkáme.

Prohlížeč Firefox je k dispozici na iOS

Internetový prohlížeč Firefox je konečně k dispozici na iOS zařízení. Funkce tohoto vyhledávače zahrnují inteligentní vyhledávací funkce a spoustu dalších vymožeností. Prakticky se jedná o plnohodnotný prohlížeč.

Snímek obrazovky 2015-11-14 v 11.52.55

Hodinky Apple Watch 2 budou v prodeji v červnu 2016, tvrdí dodavatelé

První model chytrých hodinek Apple Watch si našel své majitele a uplatnění a Apple tvrdí, že prodeje jsou nad očekávání. Nikdo však neví, jaká byla zmíněná očekávání. Podle zpráv z čínského serveru United Daily News bude údajně nový model chytrých hodinek představen již příští rok v lednu. Apple Watch jsou stále jen jako módní doplněk, ale to se může změnit.