HomeiPadJak uložit přílohy z e-mailu (iPhone / iPad) na iCloud Drive + přidání iCloud Drive na plochu

Jak uložit přílohy z e-mailu (iPhone / iPad) na iCloud Drive + přidání iCloud Drive na plochu

Aplikace Mail pro iOS umožňuje hned několik nových funkcí a dává tak uživatelům k dispozici zcela nový nástroj pro práci s e-maily. Jedna funkce je ovšem „nejlepší“ a je k dispozici v nejnovější verzi systému iOS a funguje pro většinu e-mailových příloh. Je to ukládání zmíněných příloh na disk iCloud Drive. Jak na to?

Jako první je potřeba zkontrolovat, zda máte iCloud Drive vůbec zapnutý. Po přechodu do Nastavení > iCloud > iCloud Drive. Zde si také zapněte možnost iCloud Drive na ploše. Po zapnutí pak budete mít na ploše novou ikonu iCloud Drive a budete tak mít přístup ke všem souborům, které jste si tam uložili.

IMG_5472

A nyní se pojďme podívat na samotné ukládání souborů z e-mailů.

  1. Jako první si musíte otevřít aplikace Mail a najít příslušný soubor s přílohou (zip soubor, doc soubor, Pages, Numbers, TXT, RTF, atd)
  2. Klepněte a podržte prst na ikoně dané přílohy, která se zobrazí v těle e-mailu a zde vyberte možnost Uložit přílohuIMG_5473
  3. Nyní si už vyberete složku na iCloud Drive a tam si soubor uložíteIMG_5474

Teď máte soubor uložený z e-mailu přímo do iCloud Drive, který je přístupný kdykoliv na domovské obrazovce Vašeho iOS zařízení. Bylo potvrzeno, že na iCloud Drive lze uložit jakýkoliv typ souboru, včetně JPEG nebo PNG souborů, PDF, DOC, atd.

Apple pomoc a poradenství v ČR

Pokud potřebujete poradit, můžete se obrátit na Apple odborníky v České republice, kteří Vám rádi se vším pomůžou. Například Jan Tůma – Nezávislý Apple konzultant, nebo Applepomoc.cz | info@applepomoc.czMůžete se na ně obrátit opravdu se vším, co nějak souvisí s Apple produkty a službami.