HomeiPhoneJak na iCloud – oprava chyby „Poslední záloha nemohla být dokončena“

Jak na iCloud – oprava chyby „Poslední záloha nemohla být dokončena“

Zálohování na iCloud je jedním z častých důvodů, proč si uživatelé tuto službu aktivují. Někdy se však může stát, že se záloha z nějakého důvodu nedokončí a na zařízení se objeví chyba. Co v tomto případě dělat?

Restartovat zařízení

Stejně jako u většiny elektronických zařízení – pokud něco nefunguje, vypněte jej a zkuste to znovu. My ovšem provedeme restart zařízení, ne vypnutí. Podržte tlačítko pro Spánek / Probuzení a tlačítko plochy (souběžně) – po dobu zhruba 10 vteřin, než telefon znovu naskočí a objeví se logo Apple. Pak tlačítka pusťte a vyčkejte na spuštění zařízení.

 

Pokud se teď vrátíte do Nastavení > iCloud a pokusíte se zálohovat Vaše zařízení, mělo by to nyní fungovat. Pokud ne, jdeme dál.

Odhlásit z iCloud

Dalším řešením může být jednoduché odhlášení z iCloudu a následné přihlášení. Přejděte proto do Nastavení > iCloud a úplně dole najdete Odhlásit se. Jakmile tak uděláte, zkuste účet znova přihlásit a provést zálohu na iCloud ručně v sekci Záloha > zálohovat.

Untitled-1

Stále zálohování nefunguje? Jdeme dál!

Obnovit nastavení sítě

Někteří lidé zaznamenali úspěch v zálohování po obnovení nastavení sítě. Někdy se totiž může stát, že připojení k internetu není stabilní, nebo z nějakého důvodu nefunguje a tak iPhone nedokončí poslední zálohu na iCloud, protože logicky potřebuje připojení k Wi-Fi. Přejděte do Nastavení > Obecné > Obnovit > Obnovit nastavení sítě. Při kliknutí bude veškeré nastavení sítě vráceno do továrního nastavení, tudíž ani nebude uložené heslo k wi-fi síti – budete ho muset zadat znova a připojit se.

obnovit-nastaveni-site

Odstranit starší zálohy

Někdy se také může stát, že není na iCloudu místo a proto bude potřeba zkontrolovat velikost svého úložiště na iCloudu a pokud ho bude málo, budete muset navýšit. Dále však můžete vymazat staré zálohy – pokud nechcete dokupovat další úložiště. Chcete-li odstranit starší zálohy, zamiřte do Nastavení > iCloud  > Úložiště > Spravovat úložiště a vyberte zálohu nebo zálohy, které chcete odstranit. Pokud máte více zařízení, bude potřeba promazat staré zálohy u všech zařízení.

icloud-zalohy

Aktualizovat zařízení

Pokud máte starší verzi systému iOS, bude potřeba zaktualizovat. Přechod na novější verze může ve většině případech vyřešit časté potíže. Nedostatek podpory od vývojářů téměř vždy znamená, že starší verze systémů nefungují tak, jak mají. Proto je potřeba přejít na novější verzi. Přejděte do Nastavení > Obecné > Aktualizace softwaru

aktualizace-softwaru

Apple pomoc a poradenství v ČR

Pokud potřebujete poradit, můžete se obrátit na Apple odborníky v České republice, kteří Vám rádi se vším pomůžou. Například Jan Tůma – Nezávislý Apple konzultant, nebo Applepomoc.cz | info@applepomoc.czMůžete se na ně obrátit opravdu se vším, co nějak souvisí s Apple produkty a službami.

Post Tags