HomeAppleApple koupil společnost Faceshift, která vytváří speciální efekty pro Star Wars

Apple koupil společnost Faceshift, která vytváří speciální efekty pro Star Wars

Apple koupil společnost, která vytváří efekty pro Star Wars

Apple tento týden získal společnost Faceshift, která stojí za speciálními pohybovými efekty téměř ve všech dílech Star Wars. Faceshift se také podílel na správném zachycení obličejů v nové epizodě Star Wars: Síla se probouzí.

Jedná se o společnost se sídlem v Curychu a Apple tento nákup potvrdil, ale nezveřejnil zaplacenou částku. Faceshift vyvíjí software pro analýzu obličeje a pohybů, které se zpracovávají a vytvářejí virtuálního avatara. Tento software může být použit na běžných stolních počítačích, tvrdí Apple.

Nákup této technologické firmy může znamenat, že se Apple chystá vstoupit na trh s virtuální realitou, pokud to řekneme takto. V únoru letošního roku si také Apple nechal patentovat headset pro virtuální realitu, který se jednoduše připojí k chytrému telefonu, pravděpodobně k iPhone – primárně.

Rok 2016 bude podle všeho velmi zajímavý, co se týká zařízení umožňujících vstup do virtuální reality. Pevně doufáme, že i Apple se v tomto odvětví objeví. Je také možné, že kalifornská společnost můžete tuto technologii využít pro odemknutí zařízení, jako náhradu za Touch ID. Kdo ví, jaké má Apple plány. Určitě Vás budeme informovat.