HomeiPadTři věci, které byste měli vědět o tužce Apple Pencil – stojí vážně za to?

Tři věci, které byste měli vědět o tužce Apple Pencil – stojí vážně za to?

Tři věci, které byste měli vědět o tužce Apple Pencil

Je chytrá tužka Apple Pencil jen další z řady prodávaných gadgetů? Nebo je tento „stylus“ opravdu potřebnou pomůckou pro všechny majitele iPadu Pro? Pojďme se na to podívat společně.

Tužka Apple Pencil se svým způsobem trošku odklání od předchozí strategie společnosti, ve které se chtěla vyhnout podobným produktům. S cenou téměř 100 dolarů (2500,- Kč) nabízí Apple Pencil 12 hodinovou výdrž na baterii, konektor lightning a při připojení k iPadu Pro máte nabito za necelých 15 vteřin – to je zajímavé.

Toto chytré pero je kompatibilní s řadou aplikací pro iPad, včetně poznámek, pošty a například aplikace Pixelmator. Otázkou však stále zůstává, v čem je Apple Pencil tak jedinečný, tak dokonalý, aby donutil k nákupu řadu lidí?

Jedná se o intuitivní zařízení

Stejně jako většina produktů firmy Apple, tak i Apple Pencil je neuvěřitelně intuitivní. Jak společnost uvádí, hned jak Apple Pencil vezmete do ruky, budete vědět jak s tím pracovat. Jistě, řada výrobců představila podobné zařízení, které je možná i levnější, ale toto je přímo od společnosti Apple, tudíž kompatibilita s Apple zařízeními je zde perfektní.

Apple Pencil pozná sílu Vašeho stisku  a podle toho vytvoří potřebnou čáru s potřebnou tloušťkou. Tužka se perfektně hodí i na stínování. Pokud to tedy celé shrneme, jedná se o dotykové pero, které je vhodné pro opravdové kreativce a lidi, kteří používají iPad Pro například na výkresy a různé grafické práce.

Je to překvapivě citlivé zařízení

Apple Pencil disponuje možností vybrat pouze jeden pixel, tudíž dodává mnohem realističtější výkon, než většina stylusů. Dále toto inteligentní pero obsahuje senzor pro skenování pohybu na obrazovce. Ano, iPad pak ve skutečnosti dvakrát sbírá potřebná data, než v případě ovládání prstem. To má samozřejmě za následek přesnější manipulaci s daty a ovládáním. V důsledku toho pak mohou všichni profesionálové psát a kreslit pomocí stylusu, jako nikdy předtím.

Pro mnohé je to zbytečné zařízení (zbytečný doplněk)

Nová tužka Apple Pencil představuje přesvědčivé schopnosti. Můžete ji použít ke kreslení diagramů, vytváření vývojových diagramů, navrhování plánů, psaní textu, upravování e-mailovýh zpráv a mnohem více. I když tyto všechny prvky bylo možné dělat pomocí stylusu již dříve, s Apple Pencil se o těchto věcech více mluví. Apple nám opět ukazuje, že dokáže vzít něco, co tu již je a udělat to jinak a lépe. Toho se společnost drží a již dlouho se podle toho řídí.

Zajímavé je ovšem to, že tužka Apple Pencil je kompatibilní pouze s iPadem Pro, takže pokud propisku budete chtít využívat, musíte si k tomu koupit právě zmíněný iPad :D. To se Vám pak trošku prodraží ovšem.

Post Tags