HomeiPadV iPhone je skrytá funkce, která zjistí kam jdete a jak dlouho jste tam byli! Jak tuto funkci najít a popřípadě vypnout?

V iPhone je skrytá funkce, která zjistí kam jdete a jak dlouho jste tam byli! Jak tuto funkci najít a popřípadě vypnout?

(Nejen) Mobilní aplikace jsou známy tím, že sledují Vaší polohu pro účely cílené reklamy nebo pro poskytnutí informací o kontextu. Například aplikace Yelp používá Vaší polohu pro zvýraznění nedalekých restaurací, barů a kaváren. A Yahoo! Aplikace na počasí, která je schopna rychle zjistit podle polohy kde se nacházíte a jaké je v této lokalitě počasí. Věděli jste, že v iPhone je skrytá funkce, která sleduje a mapuje, kam jdete, jak dlouho jste tam byli a jak často tam chodíte?

Jedná se o funkci „Časté umístění“, kterou najdete v Nastavení > Soukromí >Polohové služby > v dolní části najdete Systémové služby > Frekventovaná místa. Jakmile klepnete na tuto funkci, uvidíte všechna poslední místa, které jste navštívili, včetně ulic, měst a států.

poloha

Dále Vám to také ukáže, kdy bylo toto místo poprvé navštíveno spolu s množstvím času, který jste na tomto místě strávili. Když na tato místa klepnete, uvidíte nejen adresy, ale také polohu na přiložené mapě. Naštěstí je tu možnost vymazání historie a funkci Frekventovaná místa můžete vypnout. Polohové služby využívají GPS, Bluetooth, Wi-Fi a mobilní vysílače, pomocí kterých je sledovaná Vaše poloha. Tato funkce je v iPhone pravděpodobně od verze iOS 7, ale není zcela na očích – uživatel ji musí opravdu dlouho hledat a téměř většina uživatelů o této funkci neví.

Všem je určitě známo, že téměř každé mobilní zařízení obsahuje pohybové koprocesory a některé funkce ve sledování poloh se dají vypnout. To je samozřejmě možné i v iPhone. Pokud nechcete mít polohové služby vůbec zapnuté, jednoduše je vypněte v Nastavení > Soukromí > Polohové služby.

Apple pomoc a poradenství v ČR

Pokud potřebujete poradit, můžete se obrátit na Apple odborníky v České republice, kteří Vám rádi se vším pomůžou. Například Jan Tůma – Nezávislý Apple konzultant, nebo Applepomoc.cz | info@applepomoc.czMůžete se na ně obrátit opravdu se vším, co nějak souvisí s Apple produkty a službami.