HomeiPadNOVÝ ROK JE TADY! Začněte ho s těmito praktickými Apple triky

NOVÝ ROK JE TADY! Začněte ho s těmito praktickými Apple triky

NOVÝ ROK JE TADY! Začněte ho s těmito praktickými Apple triky

Přinášíme vám několik tipů na letošní rok, jak dostat ze svých přístrojů co nejvíce. Ještě bohužel nevíme, co Apple plánuje na rok 2016, ale v případe, že se bude držet minulosti, nedočkáme se v nejbližších měsících ničeho nového. Do té doby, zde je pár tipů pro dosažení větší produktivity se svým stávajícím Macem. Neváhejte si tento článek vytisknout a sdílet se svými přáteli – pro někoho může být opravdu užitečný.

OS X: Správa hesel – je čas udělat, pokud jste tak neučinili. Jednoduchá hesla jsou lehce prolomitelná a stále více a více se hackeři dostávají od účtů uživatelů. Zkuste se proto zamyslet, zda máte bezpečná hesla a jestli není potřeba uvažovat nad změnou. Využijte například Klíčenku v iCloudu, která automaticky generuje hesla, která nejsou lehká k zapamatování, ale ani k prolomení. Dále doporučujeme hesla bezpečně ukládat – pokud se nerozhodnete pro Klíčenku, použijte například aplikaci 1Password, která vám umožní ukládat veškerá hesla – samozřejmě bezpečně.

OS X: Spouštějte aplikace rychleji – pokud máte složku na aplikace zcela plnou (máte toho opravdu hodně), můžete být někdy obtížné rychle najít a spustit požadovanou „appku“. Nejpoužívanější aplikace si samozřejmě můžete přesunout do Docku. Pokud už máte Dock však chcete aplikace rychleji najít, využijte vyhledávání Spotlight, které vyvoláte pomocí lupy v levém horním rohu, nebo stisknutím klávesové zkratky Command-mezerník. Další možnost jak rychle a efektivně používat aplikace, je využívání Launchpadu – ten vyvoláte pomocí klávesy F4.

OS X: Spusťte systém z Recovery disku – Pokud máte pocit, že je váš Mac pomalý, nebude od věci spustit ho v Recovery režimu. To se hodí i pokud si myslíte, že je s vaším Macem něco v nepořádku. Restartujte počítač a stiskněte klávesy Command + R souběžně. Pomocí této klávesové zkratky uvedete svůj Mac do Recovery režimu, který obsahuje nástroj  Disk First Aid, který vám může dát pohled na váš systém a pomoci s opravou. Také se někdy dělá to, že se Mac kompletně přeinstaluje – pokud si však nejste jisti, jak na to, vyhledejte odbornou pomoc. Například www.applepomoc.cz nebo napište Janu Tůmovi (www.tooma.cz).

iPhone / iPad: Nastavte si přístupový kód – někdo říká, že vstupní kód do iOS zařízení není jistá úroveň bezpečnosti, ale to je ovšem omyl. Jedná se o první část zabezpečení, kterou můžete použít. Dříve bylo možné nastavit pouze 4-místný bezpečností kód, ale s příchodem iOS 9 je možné nastavit až 6-místný bezpečnostní kód. Jednoduše přejdete do Nastavení > Touch ID a kódový zámek a zde si zvolíte kódový zámek. Právě pokud máte iPhone 5S a novější, máte k dispozici zabezpečení nejen díky kódu, ale také díky čtečce otisků prstů, neboli Touch ID.

iPhone / iPad: Zkontrolujte používání baterie – přijde vám, že iPhone nebo iPad v poslední době vydrží mnohem méně na baterce? Pokud ano, je potřeba nejdříve vypnout všechny aplikace na pozadí (pomocí dvojitého stisknutí tlačítka plochy a zavření všech aplikací, které běží na pozadí). Dále také můžete díky systému iOS 9 zjistit, která aplikace vybíjí baterii nejvíce – i když není otevřená a běží na pozadí. Jednoduše přejdete do Nastavení > Baterie a zde zjistíte veškeré informace o využití baterie.

Apple pomoc a poradenství v ČR

Pokud potřebujete poradit, můžete se obrátit na Apple odborníky v České republice, kteří Vám rádi se vším pomůžou. Například Jan Tůma – Nezávislý Apple konzultant, nebo Applepomoc.cz | info@applepomoc.czMůžete se na ně obrátit opravdu se vším, co nějak souvisí s Apple produkty a službami.