HomeAppleVšechny automobily značky Ford (od roku 2017), budou vybaveny technologií CarPlay od Apple

Všechny automobily značky Ford (od roku 2017), budou vybaveny technologií CarPlay od Apple

Automobilka Ford nedávno zavedla třetí generaci informačního systému SYNC a oznámila, že od roku 2017 se tento systém stane standardem ve všech modelech. Tato nová technologie také bude zahrnovat a podporovat službu CarPlay, která je majetkem společnosti Apple.

Pomocí CarPlay budete moci ve svém novém Fordu spárovat svůj iPhone s palubní deskou a vytvořit si tak chytré auto :-). Ne, to je jen vtip. Budete mít k dispozici všechny nejpoužívanější funkce z telefonu – přímo na monitoru v autě. Nebude možné na dálku ovládat iPhone – to je ovšem škoda :(. Pokud ale budete chtít napsat SMS zprávu (ne za jízdy samozřejmě), jednoduše můžete psát na displeji v autě. Stejně tak můžete pouštět hudbu, telefonovat (handsfree) a povídat si se Siri.

Uvedení SYNC 3 je plánováno až na rok 2017, tudíž všechny modely, které budou vyrobeny v tomto roce a dále, nabídnou majitelům CarPlay technologii, která se tak stane standardem všech modelů Ford. Připojení iPhone k tomuto informačnímu systému také umožní, že řidič si bude moci jednoduše zapnout mapy (google maps nebo Apple mapy) a rázem si displej promění v navigaci.

Jakékoliv současné modely Ford, které mají technologii SYNC 2 nezahrnují podporu Apple CarPlay, ale automobilka slibuje, že jakmile bude vydán nový informační systém, lidé se starší verzí budou moci využít bezplatnou aktualizaci – to je super ne? Co na to říkáte? Máte nebo si pořídíte Forda? 🙂

Post Tags