HomeiPadJak odstranit „často navštěvované“ stránky v Safari (iPhone a iPad) + anonymní procházení

Jak odstranit „často navštěvované“ stránky v Safari (iPhone a iPad) + anonymní procházení

Jak odstranit "často navštěvované" stránky v Safari (iPhone a iPad)

Safari v systému iOS udržuje často navštěvované stránky a díky tomu máte k dispozici rychlé odkazy. Můžete tak jednoduše a rychle přejít na Vaší oblíbenou stránku. Občas je ovšem potřeba některé stránky smazat a dát prostor dalším (jednoduše řečeno). Zatímco pro některé uživatele je tato možnost opravdu užitečná, pro někoho je to již méně přijatelné. Pojďme se podívat, jak potěšit tu druhou skupinu a jak často navštěvované stránky smazat.

Jak na to?

  1. Ve svém iOS zařízení si otevřete Safari a následně novou stránku (pomocí tlačítka +)
  2. Nyní se Vám zobrazí ikony často navštěvovaných stránek
  3. Na jedné z těchto stránek Podržíte prst a následně se Vám zobrazí tlačítko Smazat
  4. Zvolenou stránku jednoduše smažete a máte hotovo!

IMG_8376

V budoucnu si můžete všimnout, že jakmile stránku znova navštívíte, opět se přidá do sekce Často navštěvované. Stránku pak můžete znova odstranit, což je po každé návštěvě opravdu nepříjemné, nebo můžete použít anonymní režim prohlížení. Ten si jednoduše vyvoláte, pokud na navštívené stránce kliknete na ikonu panelů, který vypadá jako překrývající se čtverce.

IMG_8377

Následně pak kliknete na tlačítko Anonymní a Vaše zařízení se dostane do anonymního režimu. Takže můžete navštěvovat stránky bez ukládání do historie, udržování cookies a ukládání do vyrovnávací paměti.

IMG_8378