HomeiPadJak zakázat (vypnout) návrhy Siri ve vyhledávání Spotlight (v systému iOS 9)

Jak zakázat (vypnout) návrhy Siri ve vyhledávání Spotlight (v systému iOS 9)

Návrhy Siri jsou novou funkcí v stále ještě nedávno představeném systému iOS 9, pomocí kterých získáváte doporučení na kontakty, aplikace, zprávy, atd.. Jednoduše řečeno: návrhy Siri Vám – navrhují – kontakty a obsah, který nejčastěji používáte.

Pokud tuto funkci máte zapnutou, může se Vám občas zdát, že je iPhone pomalejší a zasekává se pokaždé, jakmile přejedete do levé části plochy (na vyhledávání Spotlight). To není jen pocit, ale je to fakt. Návrhy Siri jsou pro někoho přínosné a pro někoho zase opět ne – a to právě z důvodu zpomalení telefonu. Rozhodnete-li se tuto funkci vypnout, postupujte podle následujícího návodu. Následně pak zjistíte, že je telefon opět o něco rychlejší a chod systému plynulejší.

Vypnutí návrhů Siri jednoduše a rychle

  1. Jako první je potřeba přejít do Nastavení
  2. Následně si otevřeme záložku ObecnéIMG_8372
  3. Zde vybereme Hledání ve Spotlightu – kde můžete vidět přepínač Návrhy Siri (zde tedy funkci vypneme).IMG_8373
  4. Jakmile se pak vrátíte na domovskou stránku a přejedete zleva doprava, tak zjistíte, že jsou návrhy Siri pryč a zůstalo zde pouze vyhledávání ve SpotlightuIMG_8374
    Jak bylo zmíněno na začátku, funkce Návrhy Siri je dostupná od verze iOS 9 (a novější). Pokud máte starší systém, tuto funkci zde nenajdete a tudíž ani možnost ji vypnout. Jednoduché a prosté, že?