HomeMacJak zaregistrovat svůj Mac do veřejného BETA testování softwaru

Jak zaregistrovat svůj Mac do veřejného BETA testování softwaru

Jak zaregistrovat svůj Mac do veřejného BETA testování softwaru

Již nějakou dobu je možné stahovat a instalovat veřejné beta verze (nejen v případě iOS). Jedná se o možnost, díky které můžete testovat beta verze systému OS X ještě předtím, než bude vydána finální a oficiální verze. Dříve bylo možné tento druh softwaru využívat pouze tehdy, pokud jste byli registrováni jako vývojář. To ovšem něco stálo a Apple se rozhodl, že nabídne beta verze veřejnosti. Pojďme se společně podívat, jak se do programu zaregistrovat a naplno ho využívat.

Nejdříve zazálohovat Mac

Na začátku je důležité připomenou, že se jedná o beta verzi, tudíž nemusí být vše stabilní a 100% funkční. Z toho důvodu doporučujeme provést zálohování Macu (například přes Time Machine, popřípadě ručně).

Snímek obrazovky 2016-01-19 v 10.16.52

Následuje registrace do programu

Registrace do veřejného programu pro beta testování není nijak náročná. Stačí, když se na této stránce: beta.apple.com zaregistrujete (přihlásíte) pomocí svého Apple ID účtu.

Stažení přístupového nástroje

Pokud máte Mac zálohovaný a jste přihlášeni do programu, na této stránce kliknete na tlačítko: Download the OS X El Capitan Public Beta Access Utility a následně se vám stáhne potřebný soubor, který si následně otevřete.

Snímek obrazovky 2016-01-19 v 10.28.05

Snímek obrazovky 2016-01-19 v 10.20.32

Instalace potřebného nástroje

Pokud máte soubor stažený, je potřeba tento nástroj nainstalovat. Jednoduše budete postupovat podle instrukcí v nástroji a vyčkáte na dokončení instalace.

Snímek obrazovky 2016-01-19 v 10.21.43

Otevření Mac App Store a následná instalace (aktualizace)

Jakmile máte nástroj nainstalovaný, otevřete si Mac App Store, kliknete vpravo nahoře na Aktualizace a zde se vám objeví nová aktualizace veřejné beta verze OS X. Stačí jen kliknout na aktualizovat a vyčkat do doby, než bude vše hotové. Aktualizace se v App Store zobrazí úplně stejně, jako jakákoli jiná aktualizace softwaru.

Snímek obrazovky 2016-01-19 v 10.23.49