HomeOstatníOS X Snow Leopard se právě dočkal první aktualizace po dvou letech

OS X Snow Leopard se právě dočkal první aktualizace po dvou letech

OS X Snow Leopard se právě dočkal první aktualizace po dvou letech

I když Apple, stejně jako většina technologických společností, chce každého donutit instalovat nejnovější verzi svého operačního systému, zřídka kdy se to opravdu povede. Jeden způsob, jak motivovat lidi k instalaci nového systému je ten, že začnou vydávat aktualizace jen pro nejnovější verzi OS.

Apple ovšem tento týden vydal aktualizaci pro systém OS X Snow Leopard a jedná se o první aktualizaci za poslední 2 roky. Nejedná se ovšem o aktualizaci, která je určena k dalšímu používání této verze, ale obnovuje digitální certifikát pro verzi 10.6, které brzy vyprší platnost. Tato nová verze také umožňuje uživatelům nadále nakupovat a spouštět aplikace z Mac App Store, který byl zcela přepracován.

Existuje poměrně malý počet uživatelů, kteří používají tuto zastaralou verzi systému. Jedná se o necelých 5% uživatelů, kteří stále nehodlají přejít na novější verzi. Téměř 12% uživatelů používá OS X Mavericks a 42,6% používá nejnovější verzi El Capitan.

Společnost Apple nevydala žádné oficiální prohlášení o debutu aktualizace 10.6 a dlouho se spekulovalo, zda to vůbec přijde, jelikož předchozí aktualizace způsobila problémy s digitálními certifikáty a zabraňovala uživatelům v používání.

Systém OS X Snow Leopard byl poprvé vydán v roce 2009 a je provozován spíše na starších strojích.

nsparkle

Post Tags