HomeiPadNový iPad Air 3: Co o něm zatím víme?

Nový iPad Air 3: Co o něm zatím víme?

Nový iPad Air 3: Co o něm zatím víme?

S blížící se březnovou Apple prezentací se množí dohady o tom, že společnost vedle nových Apple Watch a čtyřpalcového iPhonu představí to, co mnozí označují za nejlepší iPad vůbec – iPad Air 3. Chystaný iPad, který přichází s příslibem „balíčku“ zajímavých funkcí, bude pro Apple zásadním počinem.

Podle posledních zpráv totiž prodej iPadů klesá každoročně o 25%. Kolují spekulace o tom, že připravovaný iPad bude hodně podobný iPadu Pro, který společnost vyslala na trh v listopadu 2015.

Nejočekávanější vlastnosti iPadu Air 3

Displej a rozměry: iPad Air 3 bude mít podle očekávání s největší pravděpodobností stejnou technologii displeje, jakou má iPad Pro, navíc by měl ale přijít s novou technologií pro lepší kvalitu fotografií. Co se rozměrů týče, měl by být podle serveru Engdaget o 0,005 mm silnější a o 0,1 mm širší, než jeho předchůdce iPad Air 2. Na uniklých obrázcích jste mohli zaznamenat prostor pod fotoaparátem, což by mohlo svědčit o tom, že by nový tablet mohl být obohacen o LED blesk.

Zvuk: Reproduktory z iPadu Pro se s největší pravděpodobností budou opakovat i u iPadu Air 3 – i zde budou pro lepší zvuk umístěny hned čtyři.

Smart konektor: Toto by měla být jedna z nejočekávanějších součástí zařízení. Podobný port, jaký se nám představil u iPadu Pro, kde slouží k připojení příslušenství. A co se toho týče, spekulace nejčastěji hovoří o Apple klávesnici, stejně jako o Apple Pencil.

3D touch: Podle analytiky Ming-Chi Kuoa z KGI Securities neumožňují „výrobní okolnosti“ instalaci technologie 3D Touch na displeje iPadů. S největší pravděpodobností to budou tytéž důvody, které 3D Touch neumožnily ani u iPadu Pro. Proti tomuto tvrzení však stojí odhady, že se technologie 3D Touch stane jednou ze signatur společnosti Apple, tudíž je zde i možnost, že se u iPadu Air 3 přeci jen objeví.

Kromě těchto vlastností by mohl být nový iPad osazen procesorem A9x, kapacita RAM by pak měla být 4GB. Rovněž byla přislíbena větší výdrž baterie. Nechme se překvapit.

 

Post Tags