HomeiPhoneZapomeňte na Rose Gold: iPhone 5se se představí v růžovém odstínu iPodu Touch

Zapomeňte na Rose Gold: iPhone 5se se představí v růžovém odstínu iPodu Touch

Tolik očekávaný čtyřpalcový iPhone 5se by měl být na březnové Apple konferenci představen i v zářivě růžové variantě. Výrazný růžový odstín bude podobný tomu, v jakém je k dostání iPod Nano a Touch. Kromě této výrazné barvičky se samozřejmě dočkáme i barvy space grey a silver.
Japonský web Mac Otakara potvrdil, že plánovaný růžový odstín by s Rose Gold, který známe z šestkové řady iPhonů – když se tato řada chystala na trh, rovněž se objevily spekulace o odstínu růžové, ten se však nakonec skutečně ukázal jako narůžovělá zlatá barva. Nyní to vypadá, že bude ve hře mnohem odvážnější odstín.
Analytik Ming-Chi Kuo již dříve předpověděl, že se iPhone 5se dočká kovového šasi a tří barevných variant.

Zatím nejširší barevnou nabídku měl iPhone 5C, který se dočkal světlých odstínů barev jako je růžová, zelená, žlutá či modrá. Jeho cena, která se příliš nelišila od iPhonu 5s, se však nesetkala zrovna s pochopením a zákazníkům se nechtělo platit jen za to, že budou mít barevný telefon, když je možné si pořídit nejrůznější kryty.

Již dříve jsme vás informovali o tom, že nový čtyřpalcový iPhone 5se by měl být osazen nejnovějším čipem A9 a koprocesorem M9, kapacita RAM bude činit 1GB a měl by nabídnout 16GB a 64GB variantu. Spekuluje se i o funkcích 3D Touch a Apple Pay. Nejnovější model by měl oficiálně vyjít koncem března či začátkem dubna, kdy by zároveň měla být ukončena produkce iPhonu 5S.

nsparkle