HomeiPhoneApple čelí soudnímu sporu za Chybu číslo 53, která „zabíjí“ iPhone 6

Apple čelí soudnímu sporu za Chybu číslo 53, která „zabíjí“ iPhone 6

Technologický gigant Apple může čelit žalobě za údajné vypnutí aktualizace pro svá zařízení iPhone 6, které byly opraveny v servisu třetích stran. Jedna americká advokátní kancelář zkoumá možnost, podání skupinové žaloby.

Takzvaná “Chyba 53” se objevila po aktualizaci softwaru iOS. Zjistilo se, že má neblahý vliv na domovské tlačítko – Home button s funkcí Touch ID, které bylo poškozené a následně nahrazeno novým servisem třetí strany, uvedl Guardian. Tato otázka přinesla řadu nespokojených uživatelů, kteří tvrdí, že jsou držiteli nefunkčních a nyní bezcenných zařízení.

Společnost tvrdí, že chyba je výsledkem bezpečnostní funkce. “Mobilní systém iOS zkontroluje, zda Touch ID odpovídá ostatním komponentům zařízení během aktualizace či obnovy,“ uvedla společnost na stránkách podpory. “Tato kontrola udržuje Vaše zařízení a funkce iOS související s Touch ID bezpečné.”

Advokátní kancelář PCVA z amerického Seattlu zvažuje skupinovou žalobu, uvedla to na svých internetových stránkách: “Jsme přesvědčeni, že Apple záměrně tlačí na své uživatele, aby využívali jejich servis, který stojí více než většina servisů třetích stran.

fusion-drive-pro-superapple