HomeiPhoneAť se stane cokoliv, neotvírejte tuto textovou zprávu od “Applu”

Ať se stane cokoliv, neotvírejte tuto textovou zprávu od “Applu”

Ať se stane cokoliv, neotvírejte tuto textovou zprávu od “Applu”

CYBERCROOKS se snaží přimět majitele iPhonu, aby sdíleli své kreditní karty a fakturační údaje, a to díky klamavým textových zprávám. Express.co.uk se dozvěděl o nové on-line hrozbě pro majitele Apple iPhonu. Podvodné textové zprávy, které údajně zasílá velmi populární digitální obchod společnosti Apple – iTunes. Zpráva se snaží přimět uživatele ke sdílení osobních informací.

Text varuje uživatele, že jejich účet byl „zmražen“. Chtějí-li ověřit svůj účet iTunes a vyhnout se pozastavení, musejí následně kliknout na odkaz. Zpráva přichází poté, kdy Apple šíří online podrobnosti o nadcházející tiskové konferenci, kdy nás firma informuje o představení nového iPhonu a iPadu. Webová adresa byla skrytá za použitím URL do kratšího formátu.

Express.co.uk zjistil, že přístupný odkaz obsahuje hlavní upozornění antivirové ochrany. Pokud se zobrazí zpráva, neklikejte na odkaz a raději celou zprávu odstraňte! Apple již dříve varoval uživatele před pochybnými e-maily a textovými zprávami, které předstírají, že pocházejí z Cupertinské technologické firmy. Zprávy uvedené na webových stránkách Applu, vysvětlují nebezpečí těchto škodlivých e-mailů.

Apple tvrdí, že iTunes Store neposkytuje osobní údaje nebo jiné citlivé informace o účtu (například hesla nebo čísla kreditních karet) prostřednictvím e-mailu. Zprávy, které obsahují přílohy nebo odkazy na falešné Apple webové stránky jsou z jiných zdrojů, i když se může zdát, že se skrývají pod iTunes Store.

Nejčastěji jsou tyto přílohy nebezpečné a neměly by být otevřeny.

“Nikdy by jste neměli zadávat své informace o účtě na zdánlivě připomínající stránky Applu.”

V listopadu minulého roku byli uživatelé zasaženi podobným podvodem, který tvrdil, že uživatelé zakoupili aplikaci TomTom Sat Nav za částku 42.99 liber. Falešný e-mail se snažil o to, aby uživatelé kliknuli na falešný storno formulář, který se nacházel v dolní části e-mailu.

I když bylo v e-mailu uvedeno, že zpráva byla odeslána z iTunes Store, ve skutečnosti tomu bylo naopak a zpráva pocházela z falešné adresy.

nsparkle