HomeAppleBetaverze tvOS 9.2 je na světě! Co přináší?

Betaverze tvOS 9.2 je na světě! Co přináší?

Součástí beta testování tvOS 9.2 je i obohacování systému o nové možnosti. Současná betaverze představila pár velmi užitečných součástí, jako je diktování a vyhledávání v App Storu pro Siri. Server MacRumors zveřejnil video, ve kterém se uživatelům nové funkce operačního systému pro čtvrtou generaci Apple TV řádně představí a předvedou.

Díky rozšířeným možnostem diktování mají majitelé Apple TV nyní možnost nejen diktovat text a uživatelská jména, ale i hesla.

Poté, co diktování aktivujete, vám vyhledávací lišta pro tvOS dá na výběr mezi prázdným vyhledávacím polem a možností stisknutí tlačítka Siri na dálkovém ovládání s následným diktováním textu. Zatímco mluvíte do ovladače, na obrazovce se ukazuje „ekvalizér“, díky čemuž máte jistotu, že funkce byla skutečně aktivována. Diktování můžete po instalaci tvOS 9.2 beta 3 zcela vypnout.

U první verze tvOS sloužil k zadávání textu Siri ovladač. Apple od té doby mnohé vylepšil a aplikace pro tvOS 9.2 přichází s podporou Bluetooth klávesnic.

Další, již zmíněnou novinkou je vyhledávání v App Storu pro Siri. Díky nové podpoře hlasového ovládání můžete nyní s pomocí Siri vyhledávat v App Storu konkrétní aplikace nebo procházet jednotlivé kategorie.

Spolu se všemi zmíněnými novinkami přináší tvOS 9.2 také podporu pro knihovny iCloud Photo a Live Photos a taktéž umožňuje uživatelům seskupovat aplikace na domovské obrazovce do složek, stejně jako u zařízení s iOS.

tvOS 9.2 je v současné době k dispozici pouze vývojářům, veřejně se představí na jaře spolu s iOS 9.3, OS X 10.11.4 a watchOS 2.2.

nsparkle

Post Tags