HomeAppleDočkáme se do dvou let spojení iOS a virtuální reality?

Dočkáme se do dvou let spojení iOS a virtuální reality?

Analytik společnosti Piper Jaffray, Gene Munster, věří, že plány Applu na uvedení virtuální a rozšířené reality do života se naplní ve dvouletém horizontu.

Web AppleInsider uvedl, že podle Munstera jak uskutečněné nákupy Applu, tak i zaměření nově najatých zaměstnanců napovídá tomu, že podpora virtuální reality u iOS by se mohla stát skutečností kolem roku 2018.

Analytik poukazuje na výsledky vyhledávání v síti LinkedIn, podle kterých má hned 141 zaměstnanců Applu zkušenost s vývojem virtuální reality.

Předmětem zvláštního zájmu Applu je podle Munstera nositelná elektronika, umožňující uživateli kontakt s rozšířenou nebo virtuální realitou.

Není žádným tajemstvím, že Apple už nějakou dobu vlastní PrimeSense, firmu, která se podílela například na vývoji Microsoft Kinect.
Věříme, že 10 let od teď generace Z zjistí skutečnosti neefektivní.
Podle Munstera by k přechodu mělo dojít přirozeně a plynule. Apple podle něj nahlíží na virtuální realitu jako na možnou periferii iPhonů – podobně jako u hodinek Apple Watch. Možnost, že by Apple začal okamžitě produkovat hardware pro virutální realitu, vidí v současné době Munster jako nereálnou, mohl by však začít vyvíjet software pro produkty třetích stran.

První vlaštovkou jsou brýle View Master pro iPhone, které nedávno začal distribuovat oficiální americký eshop Applu. List Financial Times zase vyrukoval s informací, že Apple vybudoval „tajnou výzkumnou jednotku“, ve které s virtuální a rozšířenou realitou a příslušnými technologiemi experimentují stovky zaměstnanců. Tým se údajně skládá z expertů, stažených z Microsoftu nebo ze společnosti Lytro, zabývající se virtuální realitou.

Zájem Applu o virtuální realitu vzrostl v průběhu posledních let, spolu s patentováním několika výrobků, souvisejících s virtuální realitou. Apple navíc hojně skupuje společnosti a startupy na poli virtuální reality, jmenovitě například Metaio, Faceshift, Emotient nebo Flyby Media. Minulý měsíc společnost najala Douga Bowmana, jednoho z předních amerických expertů na virtuální realitu.

Snímek obrazovky 2016-01-28 v 10.52.36