HomeiPhone5 „tajných“ funkcí ukrytých ve vašem iPhonu – víte o nich?

5 „tajných“ funkcí ukrytých ve vašem iPhonu – víte o nich?

5 tajných funkcí ukrytých ve vašem iPhonu - víte o nich?

V průběhu posledních let vzrostla funkčnost softwaru iOS. Výrazně se navýšily možnosti funkcí, které mohou uživatelé využívat. Výrazně k tomu přispěla nová funkce 3D Touch, kterou Apple implementoval do svých nejnovějších modelů, kterými jsou iPhone 6S a iPhone 6S Plus.

Tato nová funkce umožňuje vývojářům zapracovat na svých aplikacích a přizpůsobit je pohodlnému a rychlému používání, stím souvisí i přidání široké škály nových funkcí, které může 3D Touch využívat. Z mého hlediska má veliký potenciál do budoucna. Pro spoustu uživatelů bude obtížné zapamatovat si všechny funkce, které systém iOS umožňuje. V tomto ohledu nám může trochu pomoci vestavěná aplikace “Tipy”, kterou naleznete na Vašem iOS zařízení.

Doufáme, že následných 5 vybraných funkcí Vám pomůže při používání Vašeho zařízení.

Vibrační upozornění

Tato funkce Vám umožní vytvořit si vlastní styl vibrací. Otevřete aplikaci Nastavení (Settings), klikněte na volbu Zvuky (Sounds) –> Vyzvánění (Ringtone) -> Vibrace. V dolní části seznamu zvolte možnost Vytvořit novou vibraci. Zde si můžete vyklepat svůj nový vibrační vzor, který pak můžete využívat pro všechny hovory či zprávy, nebo jen pro Vámi vybranou osobu ze seznamu kontaktů.

IMG_8680

Textové zkratky

Píšete nějaká dlouhá slova či je často opakujete? Tato funkce Vám s tím pomůže a urychlí Vaši práci. Přejděte do Nastavení (Settings) -> Obecné (General) -> Klávesnice (Keyboard) -> Náhrada textu (Text Replacement). Zde klikněte na symbol Plus (+), které naleznete v pravém horním rohu. Do kolonky Fráze napiště Vámi používané nebo ošemetné slovo například “No jo no.” a do řádky pod zvolte zkratku “njn”, která Vám bude vyhovovat. Následně zvolte Uložit (Save). Nyní pokaždé, když napíšete “njn” Vám Váš iPhone přepíše na “No jo no.” Tyto textové zkratky lze využít na všech Vašich jablečných zařízení včetně Macu.

IMG_8679

Ovládání hlavou

Platforma iOS má propracovanou sadu funkcí, která usnadňuje uživatelům přístup. Vstupte do Nastavení (Settings) -> Obecné (General) -> Zpřístupnění (Accessibility) -> Snímač ovládání (Switch Control). Následně zapněte funkci Switch Control. Dále klikněte na Přepínače (Switches) -> Přidat nový přepínač… (Add New Switch…) a vyberte fotoaparát (Camera) jako nový přepínač. Jakmile toto provedete, budete si moci nastavit konkrétní akci, která se bude vykonávat při vašem pohybu hlavou.

IMG_8681

Skrýt nepotřebné Apple aplikace

Tuhle funkci si mnozí uživatelé přáli. Málokdo však ví, že tato možnost tu je. Přejděte do Nastavení (Settings) -> Obecné (General) -> Omezení (Restrictions). Nyní si zvolte 4-místní PIN nebo heslo, které budete pro přepínání využívat. Nyní si ze seznamu můžete vybrat, kterou Apple aplikaci chcete skrýt ze své domovské obrazovky. Přesunete přepínač na pravé straně směrem opačným a následně Vám aplikace z obrazovky zmizí.

Blikající upozornění na zprávy

Že iPhone neobsahuje informační diodu, to všichni vědí. Zde máte návod, jak ji nahradit pomocí LED blesku u fotoaparátu. Otevřete si Nastavení (Settings) -> Obecné (General) -> Zpřístupnění (Accessibility), zde najdete možnost Výstrahy bleskem LED (LED Flash for Alerts) a tu následně zaškrtnete. Nyní Váš blesk začne blikat vždy, když dostanete novou zprávu.

Doufám, že jsem Vám ukázal něco nového, co jste doposud neznali. Zajisté si tyto funkce vyzkoušejte, třeba zrovna Vám umožní lepší a rychlejší práci na iOS zařízení.

nsparkle