HomeMacJak převést poznámky z Evernote do Apple Notes (Poznámky)

Jak převést poznámky z Evernote do Apple Notes (Poznámky)

Jak převést poznámky z Evernote do Apple Notes

Apple výrazně zlepšil svoji aplikaci poznámky s novými aktualizacemi softwaru iOS 9 a OS X El Capitan, kterou si všichni uživatelé mohli stáhnout již na podzim. Poznámky dostaly řadu inovací, kterými jsou: podpora fotografií, nové nástroje pro formátování, URL odkazy, rozšíření akcií a to vše je možné synchronizovat se svými jablečnými zařízeními přes iCloud Drive.

Uživatelům se to velice zalíbilo a dali přednost před konkurenčními aplikacemi typu Evernote. Avšak v minulosti nebylo jednoduché převést své poznámky, které byli vytvořeny v Evernote do Apple Notes. Nyní je tu možnost převodu, která je zahrnuta v aktualizaci softwaru OS X 10.11.4. Obsah lze převést velice jednoduše. Zde je popis, který Vám pomůže:

 • Mac OS X 10.11.4 je v současné době v beta verzi, veřejná beta je k dispozici a pravděpodobně následující měsíc si ji budou moci stáhnout všichni uživatelé
 • Aplikaci Evernote pro Váš Mac si můžete zdarma stáhnout z Mac App Store
 • Nativní aplikaci poznámek by jste měli již mít předinstalovanou, jen se ujistěte, zda jste přihlášeni ke svému iCloud účtě

Pro upřesnění, převod zatím nefunguje na zařízeních iPhone či iPad. Na převod budete potřebovat svůj Mac, kde se následně budou poznámky synchronizovat. Pustme se do toho!

 1. Bude nutné si nainstalovat již zmíněnou aplikaci Evernote z Mac App Storu. Po úspěšném nainstalování a spustění bude následovat přihlášení do aplikace.
 2. Nyní všechny své poznámky synchronizujte. O dokončení načítání Vašich souborů Vás budou informovat dokola točící se šipky, které naleznete v levém horním rohu vedle e-mailové adresy. Ve výchozím nastavení lze zobrazovat své poznámky na více zařízeních součastně.
 3. Chcete-li převést všechny soubory najednou, klikněte na “Upravit (Edit)” v horní části obrazovky, poté zvolte volbu “Vybrat vše (Select All)”. Tento způsob Vám umožní hromadně vybrat všechny soubory, které se v Evernote nacházejí. V případě, že máte zájem označit Vámi vybrané soubory, podržte klávesu Command (⌘) a vyberte svoji poznámku pro export.
 4. Libovolně si můžete prohlédnout své poznámky v samostatných sbírkách kliknutím na “Notebooks” v sekci na levé straně. Tato funkce Vám umožní vybrat, které sbírky chcete exportovat. Nicméně, lze si vybrat pouze jednu sbírku k převodu.
 5. Když jste si vybrali danou sbírku nebo jiné soubory pro export, následující proces je velmi snadný. V aplikaci Evernote klikněte na “Soubor (File)” v horní části obrazovky a poté zvolte “Export Notes”.
 6. Následně se Vám zobrazí menu. Zde si můžete zvolit, jak se Vás exportní soubor bude jmenovat nebo kam chcete, aby se soubor uložil. Výchozí název souboru “Mé poznámky (My Notes)” je v pořádku a poté jsem zvolil pro místo uložení plochu (desktop) pro snadné nalezení. Daný formát zvolte “Evernote XML Format (.enex)”.
 7. Dále pak stačí kliknout na “Uložit (Save)”, následovat bude dialogové okno, kde Vás informuje, že export byl dokončen. Okno potvrďte tlačítkem “OK” a zkontrolujte, zda se soubor zobrazil na ploše, případně jinde, dle volby uložení.
 8. V tuto chvíli můžete aplikaci Evernote zavřít, nebudete ji již potřebovat. Nyní si otevřete Apple poznámky (Notes) a klikněte na tlačítko “Soubor (File)” v horní části obrazovky a zvolte možnost “Import Notes…”. Nezapomeňte, že toto vyžaduje verzi softwaru OS X 10.11.4 nebo vyšší.
 9. Tato možnost nám přinese nové okno, které umožní vybrat soubor .enex, který jsme vyexportovali. Zvolte soubor a klepněte na tlačítko “Import”, nyní se spustí proces importu. Možná se Vám zobrazí upozornění, ža Vaše poznámky mohou vypadat jinak po importu do aplikace poznámek. Toho se však nelekejte a převod potvrďte. V případě nezdaru neskládejte zbraně, Vaše poznámky jsou stále v aplikace Evernote.

Hotovo, poznámky převedly Vaše data do vytvořené složky “Importované poznámky (Imported Notes)”. Podívejte se, zda vše vypadá v pořádku a následně si můžete své poznámky přesouvat do vlastních složek dle libosti.

Nyní máte vše hotové. Nová volba importu poznámek z Evernote do Apple Notes je mnohem jednodušší než doposud. Veškeré mé soubory byly převedeny s naprostou přesností. Uvidíme, zda tuto možnost převodu budeme moct využívat i na zařízeních typu iPhone či iPad. Velký potenciál může mít i fakt, že při následné aktualizaci softwaru, můžeme nejen takto snadno převádět poznámky, ale navíc si je i ochránit vlastním heslem, případně nastavit odemnutí poznámek pomocí Touch ID.

nsparkle