HomeTV & Watch7 důkazů, že Apple mění svět televize (díky Apple TV)

7 důkazů, že Apple mění svět televize (díky Apple TV)

7 důkazů, že Apple mění svět televize (díky Apple TV)

Budoucností televize jsou aplikace – a vývojáři Applu pečlivě zkoumají veškeré možnosti Apple TV.

Mezinárodní. A kdekoliv.

Proč byste se nemohli dívat na americkou televizi i přesto, že žijete třeba v Indii? A naopak – žijete-li ve Spojených státech, proč nesledovat televizi z Dillí? Neexistuje žádný důvod toto divákům neumožnit, a právě proto tu jsou služby jako YuppTV.
Největší jihoasijský televizní poskytovatel nedávno vydal aplikaci pro Apple TV, díky které můžete sledovat nejrůznější živá vysílání, celé tisícovky bollywoodských on-demand filmů nebo místní sportovní přenosy. Ještě nedávno museli lidé za podobné „výstřelky“ platit velice drahé satelitní vysílání – pokrok je tedy velmi znatelný. Další se ze společností, které Apple TV přispěly svou aplikací, je například Acorn TV.

Do všech koutů světa

Streamovací služby se zaměřují skutečně na všechny diváky – například KlowdTV nedávno uvedla u Apple TV do provozu aplikaci pro živé přenosy kolumbijských, mexických a jiných okrajových kabelových televizí.
Čím dál více osobní
Na četných aplikacích pro Apple TV si můžeme krásně demonstrovat, jak možnost přizpůsobení mění naše očekávání. Jednou z prvních personalizovaných zpravodajských aplikací pro Apple TV byla Haystack TV, která byla k dispozici i pro televize s Androidem. Nárůst aplikací, umožňující co nejlepší přizpůsobení vysílaného obsahu divákovi, mimo jiné výrazně snižuje závislost na kabelových i satelitních televizích. Diváci si přeci už dávno chtějí vytvářet vlastní programy.

Objevování a sdílení

Nový rozměr vnáší do vysílání i varianta „cut&paste“. Její možnosti skvěle reprezentuje aplikace OTT News, kterou vyvinul BitTorrent. „BitTorrent Live umožňuje širokému publiku sledovat živá videa bez složitého zařizování předem a drahého placení. Tato technologie v současnosti prochází řadou testů u nejrůznějších partnerů – mezi ně patří například OTT News,“ vysvětluje se na blogu BitTorrentu.

nsparkle

A co Akamai?

Existují tvrzení, podle kterých chce Apple spustit vlastní streamovací televizi se specifickým obsahem. To by byla dobrá zpráva jak pro uživatele, tak pro partnera Applu, společnost Akamai, které byl ještě nedávno předpovídán brzký konec – nová forma spolupráce by ji mohla postavit na nohy.

Příkazy

Nepodceňujme ani důležitost Siri a poholí dálkového ovládání od Apple TV – jednoduchost je sexy a právě proto se do Apple rodiny s podporou univerzálního vyhledávání zapojily kromě Netflixu, Hulu, HBO a Showtiem i Fox Now, FXNow či například NatGeoTV.

Post Tags