HomeAppleApple odmítá odemknout telefon střelce ze San Bernardina

Apple odmítá odemknout telefon střelce ze San Bernardina

Apple odmítá odemknout telefon střelce ze San Bernardina

FBI přiznává, že nedokáže prolomit heslo a dostat se k obsahu pachatelova iPhonu 5c. Kalifornský federální soudce požádal minulé úterý oficiálně firmu Apple, aby byla FBI nápomocna při prohledání zamčeného iPhonu 5c, který používal Syed Rizwan Farook, jeden z teroristů, zapojených do útoku v kalifornském San Bernardinu v prosinci loňského roku.Vládní požadavek tak může odstartovat administrativní a právní změny ve věci šifrování smartphonů dodavateli.

Společnost Apple byla federálním soudem o stejný krok již jednou požádána, a to v případu údajného dealera metamfetaminu. Minulý pátek obdržel Apple veškeré podklady k dalším krokům a rovněž byl upozorněn, že mohou následovat další podobné žádosti.

Podle policejních zdrojů byl jeden z pachatelů, Syed Rizwan Farook, v kontaktu s teroristy prostřednictvím internetu i mobilního telefonu, ten však patřil jeho zaměstnavateli a bezpečnostní složky měly problém se získáním přístupu do zamčeného přístroje, chráněného heslem.Policie uvedla, že pokusy o prolomení hesla nebylo možné provést, protože by se obsah telefonu pravděpodobně kompletně vymazal po desátém neúspěšném zadání.

Apple má možnost u některých starších zařízení jak obejít heslo, tak i vypnout automatické vymazání dat po desátém neúspěšném pokusu o jeho zadání. Vnitřní nařízení však tyto kroky až na výjimky zakazují.
V této oblasti stále panuje poměrně velký rozpor mezi právem na soukromí v digitálním prostoru a bezpečnostními zájmy.
Applu bylo nařízeno, aby poskytl svou technickou podporu při deaktivaci funkce automatického mazání, a umožnil tak FBI prolomit kód na telefonu. Prosincová střelba v San Bernardinu si vyžádala čtrnáct obětí a dvaadvacet zraněných. Apple žádost soudu zamítl.

půjcovnabanner

Post Tags