HomeMacJak nahrát obrazovku iPhonu pomocí aplikace QuickTime a kabelu (OS X)

Jak nahrát obrazovku iPhonu pomocí aplikace QuickTime a kabelu (OS X)

Jak nahrát obrazovku iPhonu pomocí aplikace QuickTime (v OS X)

Pokud chcete nahrávat dění na obrazovce vašeho iPhonu či iPadu, nepotřebujete nic jiného, než dané zařízení, počítač Mac a program QuickTime. Přicházíme nyní se snadným způsobem, jak nahrát obrazovku vašeho iOS zařízení pro případ, že chcete natáčet tutorialy, prezentace a další věci.

Potřebujete kabel pro připojení vašeho zařízení k Macu, na kterém by měla běžet co nejnovější verze OS X. Stejně tak by i vaše mobilní zařízení mělo disponovat co nejnovější verzí iOS.

Jak nahrát obrazovku

Připojte své mobilní zařízení k počítači pomocí kabelu.

  1. Spusťte QuickTime pro OS X – dostanete se k němu přes Launchpad. Pokud se vám přehrávač nespustí automaticky, povšimněte si změny v horní liště obrazovky.
  2. V ní klikněte na „Soubor“ a zvolte „Nový filmový záznam“.
  3. Spustí se snímání webkamery. Ve spodní části okna pomocí šipky napravo od tlačítka pro záznam zvolte snímání obrazovky telefonu. Dále zvolte, zda má mikrofon snímat zvuk z telefonu, nebo od vás.
  4. Ve chvíli, kdy budete připraveni nahrávat, jednoduše klikněte na tlačítko pro záznam.
  5. Nahrávání záznamu jednoduše zastavíte tak, že po přejetí myší přes obrazovku kliknete na tlačítko „stop“
  6. Video můžete v QuickTimu dále upravovat, nebo jen kliknout na „Soubor“ a „Uložit“.
  7. Záznam bude uložen ve formátu *.mov. Otevřít ho budete moci v QuickTimu, ale úpravy jsou možné například v iMovie či aplikaci FinalCut a samozřejmě můžete soubor libovolně konvertovat či například vložit do prezentace.

Při nahrávání si možná všimnete, že se vám čas na iPhonu změní na 9.41 a zůstane tak po celou dobu nahrávání – jedná se o automatické nastavení od Applu a okamžitě po odpojení se vše vrátí do normálu.

Záznam bude pořízen v co nejvyšší kvalitě – na nových iPhonech to bude v rozlišení 1080 x 1920 při vertikálním a 1920 x 1080 při horizontálním snímání. Pro úspěšné provedení je zapotřebí, aby vaše mobilní zařízení běželo na iOS 8 nebo novějším, a pro Mac je vyžadován OS X 10.10 nebo novější.

Nahrávání je možné samozřejmě i u starších operačních systémů, tam je však zapotřebí softwaru třetích stran, například Reflector – plno užitečných návodů zajisté naleznete na internetu.

Půjčovna iPadů | Logicworks