HomeAppleApple je nejobdivovanější společností na světě. Již podeváté.

Apple je nejobdivovanější společností na světě. Již podeváté.

Proč je podle magazínu Fortune Apple nejobdivovanější společností světa? Kdo jí na žebříčku dělá společnost?

Apple poslední dobou nezažívá na burze zrovna dvakrát zlaté časy, to však nezabránilo tomu, aby byl manažery, řediteli a analytiky v průzkumu magazínu Fortune ohodnocen jako nejúspěšnější společnost na světě.

Soupeření o prvenství rozhodně nebylo lehké. V těsném závěsu skončila jako druhá společnost Alphabet, na třetí příčce se umístil Amazon.

Každoroční průzkum magazínu Fortune se řídí devíti přísnými atributy, mezi něž patří inovace, řízení zaměstnanců, využívání podnikových aktivit, společenská odpovědnost, hodnota dlouhodobých investicí a další. Při hodnocení posuzovaných společností spoléhá Fortune na tisíce odborníků z poradenské firmy Korny Ferry Hay Group.

Apple uchvátil první příčku s celkovým skóre 8.6, přičemž byl první v hodnocení u každého jednotlivého kritéria.

Alphabet se umístil na druhém místě se skóre 8.2. Do hodnocení Alphabetu se samozřejmě promítly nedávné události, kdy firma předstihla – byť jen na krátkou dobu – Apple v žebříčku nejhodnotnějších značek,
Na třetím místě se umístil gigant Amazon se skóre 7.3.

Snímek obrazovky 2016-02-22 v 11.29.54

Toto je podeváté v řadě, kdy Apple obsadil vedoucí příčku. To, že je Apple kontinuálně pozitivně hodnocen manažery, řediteli i analytiky, vypovídá o jeho schopnosti růstu v oblasti podnikání, o budování a udržování věrné zákaznické základny a o schopnosti poskytovat určitou hodnotu i akcionářům.

Na prvenství Applu v žebříčku se nijak nepodepsal fakt, že jeho akcie za posledních dvanáct měsíců zaznamenaly pokles. Jak průzkum napovídá, odborníci i navzdory tomuto poklesu stále považují Apple za hodný dlouhodobé investice. Aktivita společnosti skutečně vzrůstá – za poslední rok prodeje Applu stouply o 18%, čistý zisk na akcii se zvedl na 27%.

Půjčovna iPadů | Logicworks

Post Tags