HomeAppleApple iPad Air 3 a iPad Air 2: V čem se (možná) budou lišit?

Apple iPad Air 3 a iPad Air 2: V čem se (možná) budou lišit?

To, že Apple na konferenci 15. března představí několik nových zařízení, je již prakticky jisté. Jednou z novinek by měl být iPad Air 3.

Společnost se rozhodla na své zářijové loňské konferenci uvést iPad mini 4 a iPad Pro, nyní by se trh měl dočkat „pokračování“ iPadu Air. Od napjatě očekávané události nás dělí prakticky jen pár týdnů, pojďme se nyní podívat na teoretické srovnání iPadu Air 2 a iPadu Air 3.

Design

Rozměry iPadu Air 2 jsou 240 x 169,5 x 6,1 mm, váha činí 437 g. Dodává se ve třech barevných variantách a jako součást home buttonu nabízí funkci Touch ID.

Design iPadu Air 3 by měl být velmi podobný, dočkat bychom se měli podle vzoru iPadu Pro čtyř reproduktorů a Smart konektoru. Rozměrově by se měl od svého předchůdce lišit jen velmi minimálně.

Displej

Rozměrově patří iPad Air ke středu, co se tabletů od Applu týče. Jen pro srovnání: úhlopříčka jeho displeje je 9.7 palce, přičemž displej iPadu mini měří 7,9 palce a u iPadu Pro je to 12,9 palce.

Rozlišení u iPadu Air 2 je 2048 x 1536 pixelů, což znamená hustotu pixelů na hodnotě 264 ppi. Jak jsme již zmínili, měl by iPad Air 3 mít tutéž velikost při rozlišení 3112 x 2334 pixelů, což by znamenalo hustotu pixelů na 401 ppi.

Pokud tomu tak skutečně bude, můžeme se těšit na vysoce kvalitní, ostrý, jasný obraz. Další věc, ve které se displej „trojky“ bude odlišovat od displeje svého předchůdce, by mohla být citlivost na tlak, i to je však stále jen předmětem spekulací.

Fotoaparát

iPad Air 2 nabízí 1.2 megapixelový přední fotoaparát a osmimegapixelový zadní. Vzhledem k tomu, že tablety nejsou pro fotografování využívány tolik jako smartphony, by to teoreticky mohlo stačit.

Přesto by třetí iPad Air měl přijít s vylepšením fotoaparátu minimálně v podobě LED blesku. Pokud nabídne tuto funkci, mělo by přijít i vylepšení samotného fotoaparátu.

Hardware

V iPadu Air 2 můžeme nalézt čip A8X a pohybový koprocesor M8, to vše za podpory 2GB RAM a o kapacitě 16, 64 a 128GB.

iPad Air 3 by měl být osazen rychlejším a novějším procesorem, spekuluje se buďto o procesoru A9X, kterým se může pyšnit iPad Pro, nebo o jiném, zcela novém, který by podle některých zdrojů měl nést označení A10.

Kapacita RAM by teoreticky mohla být navýšena až na 3GB.

Software

Apple iPad Air 2 samozřejmě běží na nejnovějším iOS, tedy „devítce“. Pokud bude iPad Air 3 skutečně představen v březnu, poběží na témže systému, protože nový iOS by měl vyjít až po červnovém WWDC.

Závěr

Pro tuto chvíli jsou samozřejmě veškeré funkce otázkou neoficiálních spekulací a fám. Je tedy velmi těžké zjistit, jak moc iPad Air 3 předčí svého předchůdce, ale zajisté s sebou ponese určitá vylepšení.

Dosavadní odhady by se daly shrnout do konstatování, že iPad Air 3 se bude vizuálně podobat „dvojce“, ale bude se moci pochlubit některými vlastnostmi iPadu Pro.

Kromě nového tabletu by měl Apple v březnu představit nový čtyřpalcový iPhone a některá vylepšení, týkající se Apple Watch.

Půjčovna iPadů | Logicworks

Post Tags