HomeOstatníJak převést Live Photos na animovaný GIF – zdarma

Jak převést Live Photos na animovaný GIF – zdarma

Live Photos je skvělá funkce, kterou nabízí nejnovější řada iPhonů. Uživatelé mohou animované fotografie sdílet s ostatními majiteli zařízení od Applu, která jsou s Live Photos kompatibilní. Z neznámých důvodů však tyto přístroje postrádají schopnost převést Live Photos do formátu gif přímo v nativní aplikaci. S pomocí aplikace třetí strany to však zvládnete zdarma a s minimálním úsilím.

Pro začátek musíte samozřejmě pořídit (nebo vybrat z galerie) fotografii ve formátu Live Photos. Ujistěte se, že máte funkci Live Photos aktivovanou.

V App Storu pro iOS si stáhněte zdarma aplikaci GIF Toaster.

Spusťte ji, zvolte „Photo > Gif“, a poté klikněte na možnost „Live Photo“ v levém horním rohu, díky čemuž se vám vyselektují pouze fotografie tohoto formátu.

select-live-photo-to-convert-to-gif-450x800

Zvolte fotografii, kterou chcete převést, a klepněte na „Encode“.

Upravte nastavení GIF podle potřeby – můžete navolit počet snímků za sekundu, rychlost přehrávání i velikost rozlišení. Pozor – vyšší rozlišení je zpoplatněno.

Když máte hotovo, zvolte „Start Encoding“ a po dokončení klepněte na „Export to Camera Roll“, případně „Open In…“, chcete-li obrázek přímo použít jako přílohu ve zprávě nebo v e-mailu.

convert-live-photo-to-animated-gif-free-iphone-app-489x800

GIF Toaster pracuje skvěle, ale jako téměř každá aplikace má svá omezení a určité funkce jsou zpoplatněné. Pokud vám nevadí si za službu připlatit, můžete zkusit další podobné aplikace, jako Live GIF nebo Lively. GIF Toaster vám také umožní vytvořit animovaný gif z videa.

K vytváření animovaných gifů z klasických obrázků či z videa slouží také aplikace GifMill, která je zdarma.
Animované gify se těší natolik velké popularitě, že by rozhodně stálo za to umožnit konverzi v nativní iOS aplikaci. Nechme se překvapit, zda k tomu Apple někdy přistoupí.

Půjčovna iPadů | Logicworks