HomeAppleBudeme oslovovat své počítače „Hey, Siri!“?

Budeme oslovovat své počítače „Hey, Siri!“?

Budeme oslovovat své počítače „Hey, Siri!“?

Již letos by si hlasová asistentka Siri, kterou známe z mobilních zařízení Apple, měla odehrát svůj dlouho očekávaný debut na operačním systému OS X 10.12. Podle dostupných zpráv by se měla ikonka Siri nacházet v menu OS X, a aktivovat by se měla například i pomocí klávesové zkratky.

Po klepnutí na ikonku Siri se objeví tmavé, průhledné rozhraní hlasového asistenta v pravém horním rohu obrazovky – alespoň tak to ukazuje model od Michaela Steebera. Podobně jako na mobilních zařízení, i v počítači bude hlas indikovat barevné vlnění. Podoba rozhraní ještě není finální a stále se nachází ve fázi testování a do léta, kdy má být novinka uvedena, se ještě může lecos změnit.

Siri_Mac

Bude-li Mac zapojen do sítě, budou uživatelé moci aktivovat hlasovou asistentku známým příkazem „Hey Siri“, stejně jako u mobilních zařízení. Siri by měla být jednou z hlavních novinek v chystaném OS X 10.12, spolu s několika dalšími vylepšeními uživatelského rozhraní. Změny nicméně nebudou tak významné, jako u OS X Yosemite v roce 2014.

Poprvé se Siri objevila u iPhonu 4S v roce 2011, postupně se rozšířila do iPadů, iPodů touch, Apple TV a Apple Watch. Virtuální asistentka umí vyhledávat na webu, spouštět aplikace, vyhledávat výsledky sportovních utkání, přehrávat hudbu, sledovat počasí, zapisovat do kalendáře a mnoho dalšího. S největší pravděpodobností bude představena na červnové celosvětové konferenci v San Francisku.

Na této události mají vývojáři z celého světa možnost setkat se s odborníky z Applu a zúčastnit se hodnotných workshopů. Apple zatím konkrétní datum konání konference neoznámil, ale podle některých zdrojů by se mohla konat zhruba kolem 13. – 17.června. První den konference by měl být zasvěcení představení nového softwaru a nových produktů. Letos se možná představí nové Macy, OS X 10.12 a iOS 10. Loňská konference přinesla světu například iOS 9, OS X El Capitan, watchOS 2 a Apple Music.

Půjčovna iPadů | Logicworks

Post Tags