HomeAppleDočkáme se příští rok iPhonu 7s s OLED displejem?

Dočkáme se příští rok iPhonu 7s s OLED displejem?

Vypadá to, že Apple uskuteční své plány se zavedením OLED technologie u displejů již v roce 2017, při uvedení iPhonu 7s. Chce se tak v tomto směru dostat na úroveň svých konkurentů, jejichž zařízení se již OLED technologií nějakou dobu pyšní.

Zpráva o tom, že Apple s touto technologií koketuje, je již staršího data, ale původně se předpokládalo, že společnost patřičné kroky neprovede před rokem 2018. Čínský server Nikkei však nyní uvedl, že věci se dají do pohybu dříve, než se předpokládalo.

Tyto kroky dávají rozhodně smysl, vezmeme-li v úvahu, že v tomto směru iPhony tak trochu zaostávaly za high-endovými rivaly s OS Android. OLED displeje jsou oproti LCD obrazovkám světlejší, ale také energeticky účinnější a díky nim mohou být zařízení ještě tenčí. Vzhledem k tomu, že iPhone 7 má být uveden na trh již v září, bude pro Apple nejspíš nereálné do něj instalovat OLED displeje. Je proto pravděpodobnější, že se jimi bude pyšnit model 7s, který zákazníkům nabídne větší vylepšení.

Apple rovněž rozjel další produkci v Taiwanu – předpokládá se tedy, že právě zde se vyvíjí nová technologie pro chystaná zařízení.

O změnách, které potkají sedmičkovou řadu iPhonů, se diskutuje již delší dobu. S největší pravděpodobností se nové telefony skutečně zbaví 3,5 mm jack vstupu a přístroje budou distribuovány spolu se sluchátky, opatřenými Lightning konektorem. Po nedávných problémech je taky ze seznamu dodavatelů čipů pro Apple vyřazen Samsung a příslušná práce byla svěřena taiwanské společnosti TSMC. Rovněž se dočkáme tenčího designu a spekuluje se též o odstranění fyzického home buttonu.

iphone-7-1

Post Tags