HomeAppleApple Support nyní i na Twitteru

Apple Support nyní i na Twitteru

Apple spustil nový twitterový účet, určený pro uživatelskou podporu. Pomoci svým zákazníkům může úplně se vším, co se týká všech jejich produktů.

Apple zahájil provoz Twitterového účtu začátkem března a hodlá na něm svým zákazníkům servírovat tipy a rady. Okamžitě na něm odborníci začali zodpovídat otázky ohledně Apple ID, Apple Music a další. Již během prvního dopoledne, kdy byl založen, se na něm objevilo kolem osmi set tweetů a získal přes šedesát tisíc followerů. Již v minulosti společnost zřídila twitterové účty pro uživatele Apple Music, iTunes či Beats, ale tohle je první „souhrnný“ účet. Díky tomuto kroku máme konečně možnost sdělit svůj problém, týkající se techniky, pomocí Twitteru, a dostat rychlou odpověď.

Apple se zjevně v prostředí sociálních médií začíná cítit čím dál lépe. Vzhledem k vysokém počtu zemí, jejichž občanům je nový Twitterový účet určen, budou muset být lidé z Apple Support teamu neustále ve střehu. Speciálně proškolení odborníci budou muset odpovídat na dotazy, týkající se široké škály produktů a aplikací. Vzhledem k tomu, že ty nejběžnější problémy se opakují, bude se asi tým muset potýkat s častým déjà vu.

apple_support

Bude zajímavé sledovat, kdy (a zda vůbec) se tok dotazů na AppleSupport zpomalí. Naopak nárůst dotazů se dá očekávat vždy, když Apple vydá novou aktualizaci nebo produkt – zkuste si představit, jak s účtem asi zacvičí vydání iPhonu 7.

Apple se tímto krokem připojil k řadě dalších společností, nabízejících zákaznickou podporu prostřednictvím sociálních sítí. Rovněž tím napomohl zmírnit propast mezi koncovými zákazníky a velkou společností. Některá média si všimla toho, že Apple rozjel svůj Twitter zrovna v době zuřící bitvy s FBI. Někteří jsou toho názoru, že se tím společnost snaží dokázat, že chce být blíže svým zákazníkům, než vládním autoritám.

Pokud není angličtina zrovna Váš šálek kávy, můžete se obrátit na odborníky na českém trhu. S problémy kolem Apple produktů Vám může pomoci například společnosti Logicworks, které tento web patří.

Půjčovna iPadů | Logicworks