HomeiPadSynchronizace iPhonu, iPadu a Macu – rady a tipy

Synchronizace iPhonu, iPadu a Macu – rady a tipy

Synchronizace iPhonu, iPadu a Macu - rady a tipy

Když dojde na argumenty ohledně výhod jednotlivých operačních systémů, od laických i profesionálních uživatelů Applu se většinou dozvíte jedno:“Prostě to funguje.“ Konkurenční Windows sice ve věci synchronizace jednotlivých platfofrem udělaly veliký krok vpřed, metody Applu v tomto směru jsou však stále neoddiskutovatelně sofistikovanější. My vám nyní přinášíme rady a tipy, jak co nejlépe zesynchronizovat váš iPhone, iPad i Mac.

iCloud Drive

iCloud Drive je online úložiště pro vaše dokumenty, fotografie a další soubory. Přístup k němu má široká škála produtků Applu. iOS 9 se dokonce pyšní specializovanou aplikací, prostřednictvím které mohou uživatelé přidávat dokumenty a přistupovat k nim bez nutnosti posílání e-mailem.

Na vaší domovské obrazovce je iCloud Drive automaticky skrytý, ale můžete ho zapnout v Nastavení->iCloud->iCloud Drive->Zobrazit na ploše. Úpravy, provedené v uložených souborech, se vždy automaticky promítnou napříč všemi zařízeními, se kterými jsou soubory sdíleny.

V OS X najdete iCloud Drive v levém panelu Finderu.

Kontinuita

Kontinuita je termín, zastřešující řadu funkcí, které Apple představil v průběhu WWDC v roce 2014. Jejím úkolem je umožnění zahájení nějaké činnosti na jednom zařízení a její dokončení na jiném.

Pod Kontinuitu spadá Handoff, díky kterému můžete rozepsat dokument, e-mail nebo zprávu na jednom zařízení a pak v něm pokračovat na jiném zařízení. Umožňuje také přijímat příchozí hovory z iPhonu na Macu nebo iPadu a podporu příchozích textových zpráv a iMessages napříč všemi zařízeními.

Abyste mohli Handoff využívat, musíte být přihlášeni ke stejnému
iCloud účtu na všech zařízeních, která chcete používat, a být připojeni na tutéž Wi-Fi síť. Ujistěte se také, že máte zapnutý Bluetooth.

Handoff podporuje Apple aplikace jako zprávy, Mail, Safari a Mapy. Díky tomu můžete na svém iPhonu pokračovat v prohlížení stránek, které jste otevřeli v Safari na MacBooku. Stačí klepnout na ikonu Handoff v levém dolním rohu zamčené obrazovky vašeho iPhonu či iPadu.

Mobilní volání a podpora SMS

Můžete také volat a posílat či dostávat zprávy na jiných zařízeních, než je váš mobilní telefon, a to díky podpoře mezi zařízeními. Hovory a zprávy se mezi vašimi zařízeními propojí vždy, když jste připojeni na tutéž Wi-Fi síť a vaše zařízení běží na iOS 8 či novějším, na vašem Macu musí běžet OS X Yosemite nebo El Capitan.

Aby se vaše textové zprávy mohly přeposílat mezi zařízeními, otevřete Nastavení ve vašem iPhonu, zvolte Zprávy-> Odesílání a příjem a zaškrtněte jak vaše telefonní číslo, tak i e-mailovou adresu, asociovanou s vaším Apple ID.

Pokud nechcete, aby vyzvánělo jakékoliv jiné zařízení kromě vašeho iPhonu, jděte do Nastavení -> FaceTime, a vypněte možnost mobilního volání pro iOS. Na OS X pak otevřete FaceTime, v Nastavení klikněte na Předvolby a zrušte možnost Mobilní hovory přes iPhone.

message

Instant Hotspot

Instant Hotspot vám umožňuje připojit zařízení, přihlášená na stejném Apple ID, k internetovému připojení vašeho iPhonu. Díky Instant Hotspot nemusíte u daných zařízení zadávat hesla. Poté, co Hotspot zapnete na svém iPhonu, se k němu můžete připojit ze sezenamu Wi-Fi sítí na vašem Macu nebo v nastavení Wi-Fi na iPadu.

AirDrop

AirDrop je praktický způsob, jak sdílet fotografie, dokumenty, prakticky cokoliv, aniž byste museli používat zprávy nebo e-mail. U mobilních zařízení vyžaduje AirDrop iOS 7 nebo novější, musíte mít zapnutou Wi-Fi a Bluetooth.

AirDrop můžete nastavit z Ovládacího centra, kde si můžete vybrat, s kým budete data sdílet, respektive pro koho budete viditelní.

Jakmile vyberete, komu pošlete soubor, objeví se adresátovi na jeho zařízení upozornění, a příjem souboru musí odsouhlasit – podobně jako u Bluetooth sdílení.

Mapy

Adresy z Apple Maps můžete ze svého počítače nebo iPadu sdílet na svůj iPhone dvěma způsoby. Klikněte na ikonku sdílení napravo od vyhledávacího panelu na mapách a zvolte buďto přímé odeslání na jedno ze zařízení v nabídce, nebo sdílení prostřednictvím AirDrop.

 

Post Tags