HomeAppleAplikace Google Photos nyní podporuje Live Photos na iOS

Aplikace Google Photos nyní podporuje Live Photos na iOS

Google Photos, služba, umožňující zálohování, organizaci a vyhledávání ve vašich fotografiích, nyní přišla s významnou aktualizací pro iOS. Aplikace pro iPhone a iPad nyní podporuje formát Live Photos – animované fotografie, jejichž pořizování umožňuje iOS 9 na šestkových iPhonech.

V praxi to znamená, že v aplikaci Google Photos nyní můžete uchovávat, zobrazovat a organizovat i vaše Live Photos, a to dokonce i poté, co jste je vymazali z vašeho zařízení. Poté, co v iOS nahrajete své fotografie do Google Photos, můžete spustit animaci stiskem Force Touch – tak, jako to funguje v galerii vašeho telefonu.

„Pohyblivé“ fotografie poznáte v galerii podle toho, že budou opatřeny ikonkou „Live Photos“. Pozor – pokud animovanou fotografii stáhnete z Google Photos do svého zařízení, bude statická. Podle zběžných testů to vypadá, že proběhla automatická aktualizace již uložených fotografií – to znamená, že Live Photos, pořízené před aktualizací aplikace, se nyní v Google Photos zobrazí jako animované.

 

Google Photos není první aplikací třetí strany, která podporuje specializovaný formát Applu – Live Photos podporuje například Tumblr a Facebook.

Aktualizované Google Photos si můžete stáhnout zde.