HomeAppleBřeznová konference se blíží – co přinese?

Březnová konference se blíží – co přinese?

Březnová konference se blíží - co přinese?

O blížícím se březnovém Apple eventu se mluví čím dál častěji a představy získávají čím dál jasnější obrysy. Co můžeme s největší pravděpodobností čekat 21. března?

Při březnové prezentaci roku 2011 představil Steve Jobs iPad 2. „Apple má ve své DNA zakódováno, že technologie sama o sobě nestačí,“ pronesl při té příležitosti. V roce 2012 jsme byli svědky uvedení iPadu s Retina displejem (iPad 3) a 1080p verze Apple TV. Další březnová konference se konala až v roce 2015, kdy byly světu představeny Apple Watch a zcela nový MacBook. Letos se spekuluje o tom, že se dočkáme hned tří novinek – iPhonu SE, 9,7 palcového iPadu Pro a nových řemínků pro Apple Watch.

Kdy?

21. března v 10 hodin tamního času.

Kde?

V Apple Campusu v Infinite Loop v kalifornském Cupertinu. Konference se nejspíš odehraje v budově Town Hall, jejíž prostory jsou spíše komornější. Zde byl například v říjnu 2014 představen iPad Air 2, iPad mini 3 a Retina 5K iMac.

Apple-September-10-iPhone-keynote-Apple-Town-Hall-banners-001

iPhone SE

V krátkosti by se dalo říci, že iPhone SE bude čtyřpalcový smartphone, ve kterém se bude snoubit design iPhonu 5SE a výkon a optika šestkových iPhonů. Pokud vás zajímají podrobnosti, podívejte se sem.

A „malý iPad Pro“?

Loňský rok se obešel bez nového 9,7-palcového iPadu. Jinými slovy – žádný iPad Air 3. Místo toho se svět dočkal 12.9-palcového iPadu Pro. Letos to vypadá, že Apple chystá implantovat procesory A9X do těla iPadů Air.

Ty by měly podporovat Apple Pencil a jejich součástí by měl být i Apple Smart konektor, umožňující připojení nejen Apple Smart Keyboardu, ale i klávesnic z produkce třetích stran.

Řemínky. Hodinky ne?

Originální Apple Watch nejsou staré ještě ani rok, takže dalšího modelu se nejspíš dočkáme až za 18 měsíců, možná i více.

Mezitím se můžeme těšit na řemínky Milanese loops v barvě space black a dost možná se dočkáme i zcela nového typu řemínků.

A co nové Macy?

Plán výroby Maců je do jisté míry závislý na plánu výroby Intelu. Většina současných MacBooků běží na procesorech Broadwell, ale Skylake na sebe jistě nenechá dlouho čekat.

Loni v březnu se nám představil nový MacBook a aktualizovaný třináctipalcový MacBook Pro. Letos stále ještě není jisté, jestli se nových modelů dočkáme tento měsíc, nebo budeme muset počkat na WWDC v červnu.

A software?

Pro iOS 9.3, watchOS 2.2 a tvOS 9.2 vycházejí beta-aktualizace. Bude oficiální update uveden na březnové konferenci? Pokud ano, nové součásti iOS nám dost možná budou předvedeny na novém iPadu a iPhonu.

„One more thing…“?

Větou „one more thing“, která patřila mezi poznávací znamení Steva Jobse, byla loni uvedena služba Apple Music, v roce 2014 to zase byly Apple Watch. Znalci tvrdí, že se však letos tohoto dovětku nedočkáme.

Půjčovna iPadů | Logicworks

Post Tags