HomeOstatníUkončení všech aplikací vám nezrychlí telefon ani neprodlouží životnost baterie, potvrdil Apple.

Ukončení všech aplikací vám nezrychlí telefon ani neprodlouží životnost baterie, potvrdil Apple.

iPhone 6S Plus má menší 2750mAh baterii

Dvojité stisknutí home buttonu a následné procházení a postupné vypínaní aplikací se pro mnohé uživatele iOS stalo již rituálem. Tento týden se však potvrdilo, že jakýkoliv přínos tohoto vypínání pro telefon je pouhým mýtem. Šéf softwareu pro Apple Craig Federighi v e-mailu zákazníkovi prozradil, že vypínání běžících aplikací nikterak životnost baterie neprodlouží.

Jste-li vlastníkem iPhonu, téměř jistě jste již slyšeli o užitečném hacku, kdy „killnutím“ běžících aplikací prodloužíte životnost své baterie. E-mail byl původně určen generálnímu řediteli Applu Timu Cookovi.

„Vypínáte často v iOS v multitaskingu aplikace a je to nezbytně nutné pro životnost baterie?“

Cook neodepsal, ale odpovědi se chopil vice-president pro softwarové inženýrství Craig Federighi. Jeho odpověď byla stručná:“Ne a ne.“

federighi_mail_battery

Původ mýtu o zavíraní aplikací ve prospěch životnosti baterie je neznámý.

Stránky podpory Applu o ničem takovém nemluví, jen se zmiňují o tom, že „aplikace není nutné vynuceně ukončovat, pokud nepřestanou reagovat.“

„Naposledy použité aplikace, které se zobrazí při dvojitém stisknutí tlačítka plochy, nejsou otevřené. Nacházejí se v efektivním pohotovostním režimu, jehož účelem je usnadnit navigaci a multitasking,“ píše se na příslušných stránkách.

„Když přepnete na jinou aplikaci, některé aplikace ještě chvíli poběží, než se přepnou do pozastaveného stavu. Aplikace v pozastaveném stavu nejsou aktivně používány, nejsou otevřené a nevyužívají systémové zdroje. Pokud ale máte zapnutou aktualizaci aplikací na pozadí, pozastavené aplikace můžou ověřovat aktualizace a nový obsah,“ uvádí dále Apple.

Na životnost baterie mají největší dopad operace, probíhající v pozadí – například přehrávání hudby nebo běžící GPS navigace.

Již tento měsíc by měla vyjít nejnovější verze iOS 9.3 s řadou vylepšení a nových funkcí, beta testerům z řad veřejnosti je k dispozici již nyní.

 

Post Tags