HomeOstatníApple Kardia Band zvládne záznam EKG a pomůže předejít infarktům

Apple Kardia Band zvládne záznam EKG a pomůže předejít infarktům

Apple Kardia Band zvládne záznam EKG a pomůže předejít infarktům

Vypadá to, že již brzy nastane doba, kdy Apple Watch budou moci sloužit i lékařským účelům. Zbývá již jen málo k tomu, aby byly do provozu uvedeny chytré hodinky, díky kterým bude prevence, péče o zdraví a spolupráce se záchrannými složkami jednodušší.

Tým expertů na mobilní technologie a na zdraví srdce přišel na nový důmyslný pásek „iWatch“, který údajně dokáže poskytnout přesné čtení EKG údajů a zároveň varovat před potenciálními kardiovaskulárními příhodami.

Společnost, která za Kardia Band stojí, se nazývá AliveCor, a již v minulosti vyráběla doplňky pro chytré telefony, související s kardiomonitoringem. Software k těmto doplňkům je zdarma ke stažení jak na Google Play pro Android zařízení, tak na App Store pro zařízení s iOS. Nyní je v plánu vývoj speciální aplikace pro Apple Watch.

watch-2-e1458087246913

Řemínek je navržen tak, aby byl co nejméně nápadný. Součástí silikonového pásku je speciální senzor, který musíte stisknout, aby začal měřit vaši aktivitu. Jakmile se tak stane, dostanete upozornění na případnou arytmii či jiný problém. Aplikaci lze naprogramovat tak, aby příslušná data okamžitě odeslala vašemu specialistovi.

Uživatelům, kteří mají o své zdraví starost, vychází Apple čím dál více vstříc. iOS nabízí nativní aplikaci Zdraví, kam můžete zadat údaje o svém zdravotním stavu, léčbě, a dalších detailech. Pozadu nezůstávají ani vývojáři aplikací. Ke stažení jsou například více či méně spolehlivé programy pro měření tepu, užitečná může být i aplikace Záchranka, díky které nejen odešlete záchranářům vaši přesnou polohu, ale můžete vyhledat i nejbližší automatizovaný externí defibrilátor /AED/, lékařskou, zubní, či lékárenskou pohotovost.