HomeAppleiOS 9 běží půl roku od svého vydání na 79% mobilních Apple zařízení

iOS 9 běží půl roku od svého vydání na 79% mobilních Apple zařízení

Již půl roku můžete na svých mobilních Apple zařízeních používat operační systém iOS 9. Za tuto dobu si nejnovější OS nainstalovali uživatelé 79% mobilních Apple zařízení.

Google začal se zaváděním operačního systému Android 6.0 v říjnu. Od té doby si nejnovější OS našel cestu do 2,3% aktivních zařízení s Androidem. Ve srovnání s tím, jak rychle se rozšířil nejnovější mobilní operační systém od Applu, je to hodně velký rozdíl. Systém iOS 9 byl vydán pouhé tři týdny před Marshmallow a již v polovině ledna běžel na 75% iOS zařízení. Toto číslo vzrostlo podle posledních statistik Applu na 79%. Je zřejmé, že nárůst se za poslední dva měsíce znatelně zpomalil, ale i tak si Apple stále drží náskok před Googlem.

A co nejnovější iOS přináší?

Nová verze mobilní operačního systému Apple přišla s řadou vylepšení. V Poznámkách nyní můžete tvořit seznamy a přidávat fotografie, lokace z map nebo webové adresy. Exportovat do Poznámek nyní můžete pouhým stiskem sdílecího tlačítka. Zejména majitelé iPadů Pro uvítají možnost vytváření náčrtků. V Poznámkách můžete nyní nově i přímo pořizovat fotografie. Díky iCloudu můžete Poznámky synchronizovat ve všech vašich zařízeních. Mapy nově přinášejí přehled o linkách a zastávkách hromadné dopravy. Tato funkce zatím není přístupná v České republice – podrobný přehled zemí, kde můžete v mapách získat informace o trasách hromadné dopravy, najdete zde.

iOS_9_new_features_Maps_1000a

V iOS 9 je také nově k dispozici aplikace iCloud Drive. Díky ní si můžete udržet skvělý přehled o souborech ve vašich zařízeních, spravovat je, prohlížet a dále sdílet. Díky iCloud Drivu spolu s Handoff můžete začít práci na jednom zařízení a dokončit ji na jiném – podrobnosti o sdílení jsme vám přinesli nedávno. Nových funkcí – například Anotace pro snadné přidávání náčrtků, komentářů či podpisů do přiložených obrázků – se dočkala nativní aplikace Mail, uživatelé nejnovějších iPadů včetně iPadu Pro jistě uvítají funkce Slide Over, Split View a Obraz v obraze pro snazší práci ve dvou aplikacích najednou.

Hlasová asistentka Siri získala v iOS 9 nenápadného, ale užitečného kolegu, který vám vytvoří zkratky na základě toho, jaké akce v určitou denní dobu provádíte.

iOS 9 se tento týden dočkal již sedmé bety, která je k dispozici vývojářům a beta testerům z řad veřejnosti.

 

 

Post Tags