HomeAppleJak se stát beta testerem Applu a získat iOS 9.3 beta 7?

Jak se stát beta testerem Applu a získat iOS 9.3 beta 7?

Jak se stát beta testerem Applu a získat iOS 9.3 beta 7?

Apple vydal jen krátce po iOS 9.3 beta 6 sedmou betu mobilního operačního systému pro vývojáře a beta testery. V tomto článku se podíváme nejen na nové funkce, ale řekneme si také, jak se stát beta testerem Applu.

V jedné z betaverzí iOS 9.3 jste mohli po klepnutí na symbol funkce NightShift zvolit, na jak dlouho chcete režim zapnout. Tuto možnost již Apple odstranil – nyní stiskem aktivujete NightShift defaultně do druhého dne. Detaily včetně nastavení rozvrhu a teploty barev můžete doladit v Nastavení -> Zobrazení a jas -> NightShift. Upgradu se dočkaly aplikace Zdraví a Aktivita, a to ve formě doporučení jiných aplikací.

Co je nového?

Následující dvě funkce se týkají především uživatelů ze zámoří – jedná se o umožnění Wi-Fi volání pro zákazníky mobilního operátora Verizon a vylepšení aplikace News. iPhone lze i nadále párovat s vícero hodinkami Apple Watch. iCloud pro iBooks nyní umožňuje synchronizaci PDF souborů mezi jednotlivými zařízeními s iOS. Sedmá beta iOS 9.3 je prozatím k dispozici pro vývojáře a beta testery. Jak se stát jedním z nich? V první řadě si v iTunes vytvořte zálohu vašeho zařízení. Před instalací beta softwaru je tento krok velmi důležitý, a to pro případ, že by se cokoliv pokazilo. Určitě nechcete přijít o svá data. Proveďte tuto zálohu i v případě, že běžně zálohujete do iCloudu. Jedině s odděleně archivovanou zálohou v iTunes můžete totiž v případě potřeby provést tzv. downgrade – přechod na nižší verzi iOS.

Apple beta

Instalace potřebného beta profilu

Jednou z možností – a nejvíce využívanou – je vytvoření účtu beta testera zdarma.

Jak se stát veřejným beta testerem?

Apple nabízí beta verze OS X pro veřejné testery od roku 2014, pro iOS pak od března 2015.  Jedinou nevýhodou této metody je to, že Apple vydává beta verze pro testery z řad veřejnosti zhruba týden až dva poté, co se dostanou k vývojářům, někdy se však čekání zkrátí jen na pár dní.

 • Abyste se mohli přidat do beta programu Applu, navštivte stránku Apple Beta Software Program, klikněte na „Sign Up“ a přihlašte se prostřednictvím svého Apple ID.
  Po vytvoření účtu navštivte ze svého mobilního zařízení stránku beta.apple.com/profile a zvolte „Download Profile“.
 • Beta profil bude stažen do vašeho iOS zařízení a otevře se v Nastavení, kde budete muset potvrdit instalaci.
 • Ta proběhne poté, co odsouhlasíte podmínky služeb. Poté restartujte své iOS zařízení.
 • Otevřete Nastavení -> Obecné -> Aktualizace softwaru. Betaverze se pak stáhne jako klasická aktualizace. Budoucí aktualizace budete stahovat stejně – u ikonky Nastavení by se vám vždy měla ukázat indikace nové události.

Druhou možností je založení vývojářského účtu, a to za poplatek 99 dolarů ročně.

appledeveloperprogram-800x527

V minulosti se za každý operační systém platil samostatný poplatek, loni však byly jednotlivé položky sloučeny a jeden poplatek se vztahuje na OS X, iOS, watchOS i tvOS.

Tyto účty jsou určeny skutečným vývojářům aplikací, proto jsou placené, ale Apple akceptuje i ty, kteří ještě v App Store nemají jedinou aplikaci.

Právě kvůli ceně však většina lidí využívá možnost beta testovacího účtu, i když to pro ně znamená, že se k nim aktualizace nedostanou hned.

Cesta k vývojářskému účtu také není složitá.

 1. Navštivte stránku vývojářského programu Applu a klikněte na „Enroll“.
 2. Přihlašte se pomocí vašeho Apple ID, pečlivě si přečtěte podmínky a odsouhlaste je.
 3. Podle toho, jestli zakládáte účet pro jednotlivce nebo pro společnost, zvolte v menu „Entity Type“ buďto „Individual“, nebo „Company“.
 4. Vyplňte správně jméno, telefonní číslo a adresu.
 5. Souhlasem potvrďte vámi zadané informace.
 6. Dokončete proces uhrazením částky 99 dolarů. Můžete si zvolit každoroční automatickou platbu.

Než budete moci svůj vývojářský účet používat, bude to chvilku trvat, protože Apple potřebuje vše prověřit, schválit a aktivovat. Tento proces může trvat až 24 hodin.