HomeAppleiCloud se brzy spojí s Googlem

iCloud se brzy spojí s Googlem

Podle údajů CRN a dalších zdrojů bude iCloud brzy částečně podporován platformou Google Cloud. Apple sám o sobě nedisponuje velkým datovým centrem, a proto využívá servery Amazonu a Microsoftu, s čímž se ovšem pojí nemalé náklady. Spojení s Googlem by tyto náklady mělo snížit. Pro Google je tento krok obrovským byznysovým přínosem.

Podle dostupných zpráv využívá iCloud Applu služby Amazon Web Services (AWS) a Microsoft Azure. Apple údajně Googlu po dohodě zaplatil mezi čtyřmi sty a šesti sty miliony dolarů. Apple nedává Amazonu definitivní sbohem. Tím, že se zbaví určité závislosti na něm, však údajně ušetří značnou část nákladů.

Google je na třetím místě co se týče cloudového prostoru, využívaného k podnikání. Nedávno do jeho služeb vstoupila Dianne Greene, bývalá spoluzakladatelka VMWare. Ta se nyní stala viceprezidentkou pro cloudový byznys Googlu. Společnost má s tímto byznysem ještě velké plány. Chce z něj vytěžit více, než ze současného byznysu s reklamami, a to v časovém horizontu pěti let.

apple-data-center

Google má oproti svým konkurentům minimálně jednu výhodu. Jeho datová centra jsou propojena optickou sítí, což snižuje náklady na jejich provoz. Minulý měsíc oznámil Spotify, že také bude využívat platformu Google Cloud.

Než začne iCloud plnohodnotně fungovat pod Google Cloud Platform, zabere to zhruba jeden rok.. Pro Google je to symbolické vítězství na poli cloudového byznysu.

Post Tags