HomeiPadJak co nejlépe využít iCloud klíčenku na iPadu a iPhonu

Jak co nejlépe využít iCloud klíčenku na iPadu a iPhonu

Klíčenka iCloud je skvělý způsob, jak si udržet přehled o všech heslech, platebních kartách a přihlašovacích údajích, a zároveň je kvalitně chránit.

Každý, kdo využívá vícero e-mailových adres, online bankovnictví či nejrůznější streamovací a jiné služby, má jistě spoustu uživatelských jmen a hesel. Někdo si záměrně vytváří složitá hesla, jindy to můžou vyžadovat konkrétní webové stránky. S univerzálním „1234“ pro všechny účty si zkrátka už nevystačíte. Mít v paměti úplně všechna hesla není snadné, a mít je napsaná na papírku v peněžence zase není dvakrát bezpečné.

Rozhodnete-li se spolehnout na klíčenku iCloud, můžete si být jisti, že vaše přihlašovací údaje budou bezpečně uložené a zároveň snadno použitelné.

Jak aktivovat iCloud klíčenku na iPhonu či iPadu

Klíčenka je součástí platformy iCloud a umožní vám ukládat hesla, čísla platebních karet a další údaje s možností jednoduchého a rychlého automatického vyplnění v případě potřeby.

Pomůže vám i vygenerovat nová hesla, pokud potřebujete nějaké opravdu silné. Než se do klíčenky uloží vaše osobní údaje, potřebujete ji aktivovat. Jak na to?

 • V Nastavení zvolte iCloud -> Klíčenka, a aktivujte Klíčenku na iCloudu. Pro plnou aktivaci zadejte své Apple ID.

apple-event

Jak vygenerovat heslo s pomocí iCloud klíčenky na iPhonu či iPadu

Mít jedno heslo pro všechny účty je rozhodně pohodlné, nikoliv však bezpečné. Pokud se ho někomu podaří prolomit, je vše ztraceno.

S klíčenkou iCloudu je správa hesel snadná, máte jistotu opravdu silného zabezpečení a navíc vám služba pomůže vytvořit jedinečné heslo pro každý váš účet.

 • Otevřete Safari na vašem iPhonu či iPadu a otevřete stránku, kde si chcete vytvořit účet.
 • Vyplňte potřebné informace a klepněte na pole pro zadání hesla.
 • Poté klikněte na tlačítko s možností návrhu hesla, které se objeví nad vaší klávesnicí.
 • Objeví se pop-up okno s náhodně vygenerovaným heslem, které poté odsouhlasíte.

Pozor: Některé stránky blokují nástroje jako je iCloud klíčenka. Někdy je to z bezpečnostních důvodů, jindy z důvodů nekompatibility. Pokud se vám možnost generovaného hesla neobjeví, není to proto, že byste něco dělali špatně, ale proto, že stránka tuto funkci blokuje.

V těchto případech vám zkrátka nezbyde nic jiného, než si patřičně silné heslo vymyslet sami.

327977-icloud-keychain-password

Jak získat přístup k přehledu hesel na klíčence v iCloudu

Klíčenka vám vygeneruje a uloží veškerá hesla ze Safari a v případě potřeby je bude automaticky vyplňovat. Ne vždy však budete mít možnost nebo chuť používat Safari, a pokud heslo nebudete znát zpaměti, budete ho potřebovat najít, zkopírovat a vložit.

Stačí jen vědět, kam se podívat.

 • Otevřete Nastavení na vašem iPadu či iPhonu a najděte Safari. Klepněte na Hesla a zobrazí se vám seznam účtů a příslušných hesel.
 • Pak už jen klikněte na účet, jehož heslo potřebujete zjistit, a jednoduše údaj zkopírujte.

Jak vymazat uložená hesla nebo platební karty z iCloud klíčenky na iPhonu či iPadu

Občas se může stát, že si uložíte heslo, které uložené mít nechcete, případně chcete přestat používat některý z účtů. Údaje z klíčenky odstraníte snadno.

 • Opět si otevřete Nastavení -> Safari -> Hesla. Klepněte na heslo, které chcete odstranit, a vpravo nahoře zvolte Upravit. Nalevo do názvu webové stránky, ke které heslo přísluší, pak klepnete na značku odstranění.

Stejný postup volte u platebních karet.

Poté, co údaj z klíčenky smažete, ho již žádné z vašich zařízení nebude používat k automatickému vyplňování.

Jak ručně přidat do klíčenky v iCloudu platební kartu

Klíčenka iCloudu není jen skvělým nástrojem pro uchovávání vašich hesel, ale můžete si do ní ukládat i kreditní karty. Údaje se mohou hodit pro potřeby on-line aukcí nebo například objednávání lístků.

 • Ve svém iPhonu či iPadu zvolte Nastavení.
 • Klikněte na Safari -> Vyplňování -> Uložené platební karty -> Přidat platební kartu a vyplňte potřebné údaje.

Pozor! CVC kód se v klíčence NIKDY neukládá!

Jak zabránit ukládání a automatickému vyplňování vašich hesel a kreditních karet z iCloud klíčenky

To, že máte svá hesla a kreditní karty uložené v iCloud klíčence, neznamená, že toužíte po tom, aby je Safari vždy a všude automaticky vyplňovalo.

Jak tomu zamezit?

 • Otevřete si Nastavení -> Safari -> Vyplňování. Zde můžete nastavit, jestli má Safari automaticky vyplňovat vaše jména a hesla či platební karty.

Tento postup budete muset zopakovat u každého zařízení zvlášť.

Jak resetovat bezpečnostní kód iCloud klíčenky

Klíčenka v iCloudu ukládá veškerá vaše hesla, takže si je nemusíte pamatovat. Ale ona sama má také svůj bezpečnostní kód. Pro případ, že byste ho zapomněli, máme řešení.

 • Otevřete Nastavení -> iCloud -> Klíčenka -> Pokročilé -> Změnit bezpečnostní kód.
 • Po zadání hesla k Apple ID zadáte svůj nový kód.