HomeAppleNový iPhone SE – stejný jako iPhone 5, ale výkonný jako iPhone 6s!

Nový iPhone SE – stejný jako iPhone 5, ale výkonný jako iPhone 6s!

Konec spekulací. Apple na eventu s podtitulem „Let us loop you in“ v kalifornském Cupertinu konečně odhalil nový iPhone SE. Je tu nový iPhone. Možná to není iPhone, který by chtěl každý, ale určitě je to zařízení, na které řada lidí čekala. Spekulovalo se hlavně o tom, o co bude muset být ochuzený, aby se docílilo slibované nižší ceny – v tuto chvíli již známe všechny detaily.

Jak se dalo očekávat, je iPhone SE čtyřpalcovým přístrojem,ve kterém se snoubí prvky z iPhonu 5s a 6s. Výsledkem je chytrý mobilní telefon střední třídy, o kterém Apple doufá, že nejen osloví nové zákazníky, ale nižší cenou si dokáže udržet i ty stávající. Co se skrývá uvnitř?

Co se týká vzhledu, neliší se iPhone SE příliš od iPhonu 5s. Uvnitř najdete procesor A9, po stránce kapacity nabízí Apple 16GB a 64GB varianty. Pro snadné odemykání je zde Touch ID, známé jak z pětkové, tak z šestkové řady iPhonů. Funkcí 3D Touch bohužel nový iPhone nedisponuje, zato se můžete těšit na podporu Apple Pay. Z hlediska výkonu je podle Applu iPhone SE na stejné úrovni, jako iPhone 6s.

Nabízí přední i zadní 12MP fotoaparát s podporou Live Photo a 4K videa, kromě 64bitového A9 procesoru je osazen koprocesorem M9. U některých operátorů můžete využít Wi-Fi volání, na přístroji běží operační systém iOS 9.3.

iphone_se_event

Funkce „Hey, Siri“, tedy aktivace hlasové asistentky pouhým zvoláním, je k dispozici i za běžného provozu, tedy nejen v případě, že je přístroj připojen k nabíječce.

iPhone SE je možné ve vybraných zemích předobjednat od 24.března, prodej bude zahájen 31.března. Cena 16GB modelu byla stanovena na 399 dolarů, u 64GB verze je to 499 dolarů.

 

Post Tags