HomeAppleHlavní body březnové Apple Keynote – co ten Apple vlastně představil?

Hlavní body březnové Apple Keynote – co ten Apple vlastně představil?

Hlavní body březnové Apple Keynote

Jak už jistě víte, Apple na své včerejší konferenci uvedl nový, levnější, ale neuvěřitelně výkonný iPhone, menší iPad Pro a aktualizace operačních systémů. A co dál? Pojďte se s námi podívat na hlavní body březnového eventu.

Abychom vám pomohli se v informačním chaosu trochu zorientovat, přinášíme vám stručný přehled hlavních témat včerejší Apple Keynote Společnost aktualizovala značnou část svých produktů, a to jak po hardwarové stránce v podobě nových modelů, tak po stránce softwaru – nových verzí operačních systémů.

Nový software

Během prezentace oznámil Apple vydání nejnovějších verzí několika svých operačních systémů. Jednotlivým OS se budeme podrobněji věnovat v jednotlivých článcích. Co je tedy nového?

tvOS 9.2: Pro Apple TV čtvrté generace bylo přidáno Siri ovládání, knihovna iCloud Photo, podpora Bluetooth klávesnice a další. Apple TV svůj software aktualizuje automaticky, můžete tak ale učinit i vy, a to v Nastavení.

watchOS 2.2: Apple Watch se dočkaly rozšíření aplikace Mapy a u iPhonů s iOS 9.3 i podpory párování s více hodinkami. Software můžete aktualizovat ve svém iPhonu přes aplikaci Watch -> Moje hodinky -> Obecné -> Aktualizace softwaru.

OS X 10.11.4: V novém operačním systému pro Macy je nyní možnost přidávat Live Photos do zpráv nebo například zabezpečit poznámky heslem. Pro aktualizaci otevřete App Store na svém Macu, klikněte na Aktualizace a nainstalujte vše potřebné.

iOS 9.3: Aktualizovanému operačnímu systému se podrobně věnujeme zde. Asi největší novinkou je Night Shift, funkce, která přizpůsobuje jas a barvy displeje denní době.

Jak už jsme zmínili, nový iOS nyní umožňuje spárovat váš iPhone s vícero hodinkami AppleWatch. Je to možné díky funkci s názvem Auto Switch, která automaticky připojuje k přístroji, jakmile uživatel přejede po jejich displeji a zvedne zápěstí.

WatchOS 2.2

 

Podpora Bluetooth klávesnice u Apple TV

Nová generace Apple TV konečně umožňuje to, co její předchůdce nabízel již před lety: schopnost připojení Bluetooth klávesnice. S tvOS 9.2 můžete použít Bluetooth pro zadávání textu a navigaci v uživatelském rozhraní (šipky, ovládání hlasitosti). Připojit klávesnici můžete v nastavení ovládání.

Chytrá klávesnice a doplňky

Spolu s iPadem Pro 9.7 představil Apple i nové příslušenství.

Je jím například menší verze klávesnice Smart Keyboard (první verze Smart Keyboard byla představena loni v listopadu spolu s 12.9-palcovým iPadem Pro). Připojuje se přes Smart Connector po straně iPadu, kde je zajištěno i napájení. K dostání bude v tmavěšedé barvě.

Apple také ohlásil dva Lightning adaptéry: USB adaptér s podporou USB 3.0 a Lightning adaptér pro čtečku SD karet. Pro iPad pro je pak nově k dispozici polyuretanový Smart COver a silikonové obaly.

Pokles cen u Apple Watch a nové řemínky

Apple oznámil, že bude snižovat cenu Apple Watch Sport edition, a to u 38mm a 42mm modelů. Kromě toho byly veřejnosti představeny i zbrusu nové řemínky v zářivých barvách pro Sport band, Classic Buckle, Modern Buckle a Leather Loop. Dočkali jsme se i Space Black verze řemínku MilaneseLooop a zcela nové kategorie řemínků s názvem Woven Nylon.

Jejich cena je stejná, jako u Sport band, a jedná se o řemínky „z odolného nylonu, příjemného na dotek“.

CareKit

Uběhl více než rok od chvíle, kdy Apple představil svůj ResearchKit. Nyní přišel s novým frameworkem s názvem CareKit.

Zatímco ResearchKit sbírá data pro lékařské studie, CareKit pomáhá lidem aktivně spravovat svůj vlastní zdravotní stav a sdílet potřebné informace s odborníky. První aplikace, vytvořená v CareKitu, se zaměřila na Parkinsonovu chorobu.

CareKit

Seznamte se s Liamem, recyklačním robotem

Ve snaze zdůraznit svou starost o životní prostředí představil včera Apple světu robota Liama, který za použití 29 „rukou“ dokáže rozebrat iPhone. V podstatě rozebere přístroj na jednotlivé součástky, z nichž každá je recyklovatelná a znovu použitelná. Liam je součástí procesu, zvaného Apple Renew. Ten by měl pomoci snížit uhlíkovou stopu společnosti tím, že zamezí nadměrné produkci zbytečného odpadu.

Nové USB-C kabely

Apple představil nový způsob rychlejšího nabíjení iPadu Pro a zároveň způsob, jak využít MacBook k nabíjení iOS zařízení. Nový 29W USB-C napájecí adaptér bude stát 49 dolarů a můžete díky němu velmi rychle nabít svůj iPad Pro. Můžete si také zakoupit Lightning-USB-C kabel, díky kterému můžete iPhone či iPad nabít přes dvanáctipalcový MacBook.

O Apple Keynote pojednává i nový díl pořadu Apple na MAX.