HomeAppleiOS 9.3 je tu! Co nového nám přináší?

iOS 9.3 je tu! Co nového nám přináší?

iOS 9.3 je tu! Co nového nám přináší?

Jste připraveni na zcela nové funkce vašeho iOS zařízení? Nedlouho po skončení včerejší Apple Keynote mohla začít široká veřejnost stahovat nejnovější verzi iOS. Ochutnávku toho, co všechno nám nabídne, přinášely postupně jednotlivé beta-verze.

V průběhu eventu „Let us loop you in“ v kalifornském Cupertinu mohli uživatelé mobilních zařízení od Applu postupně zálohovat své soubory a uvolňovat prostor pro novou verzi operačního systému (jak na to?).

Již řadu měsíců Apple pro vývojáře a beta testery z řad veřejnosti (kterými se můžete stát i vy) uvolňoval jednotlivé aktualizace, ke kterým má dneska přístup úplně každý.

Jedná se o poměrně rozsáhlý update, nejvýznamnější položkou je pak funkce Night Shift.

V závislosti na denní době se díky Night Shiftu změní poměr modrého a žlutého ladění na vaší obravce, čímž se šetří váš zrak a zlepšuje spánek. Nigh Shift má přístup i k polohovým službám, takže změní jas a barevné ladění displeje v závislosti na tom, kdy zapadá slunce v lokalitě, kde se právě nacházíte.

Zlepšení se dočkaly i prvky zabezpečení: aplikace Poznámky nyní využívá pro jednotlivé zápisy chránění heslem nebo funkcí Touch ID.

Poznámky nyní můžete řadit abecedně nebo podle data, mediální soubory z Poznámek můžete exportovat do nativní aplikace Fotky. Pro aktivaci hesla u Poznámek jděte do Nastavení -> Poznámky -> Heslo. Zde můžete nastavit jak heslo, tak ochranu Touch ID. Běží-li váš Mac na OS El Capitan, můžete heslem chráněné poznámky zobrazovat i na něm. Poznámky můžete nyní také třídit podle abecedy nebo podle data vytvoření či úpravy. Na spodní okraj každé poznámky přibylo nové tlačítko pro seznam úkolů, díky němuž bude vytváření seznamů snazší. iOS 9.3 nyní také umožňuje import souborů Evernote Export do aplikace pomocí dlouhého zatlačení.

notes_protection_ios9.3

iBooks nyní umožňují ukládat PDF soubory do iCloudu, díky čemuž jsou přístupné ze všech vašich zařízení. Koupené audioknihy můžete sdílet s členy své rodiny díky Domácímu sdílení, dočkali jsme se i podpory stahování titulů, dříve zakoupených v iBooks Storu.
Aplikace Zdraví nyní lépe spolupracuje s Apple Watch i s aplikacemi třetích stran. Pro aplikace Kompas, Počasí, Zdraví, Akcie, App Store a Nastavení přibyly nové 3D Touch zkratky (pro majitele šestkové řady iPhonů). Díky HealthKitu mají aplikace nezávislých vývojářů nyní přístup k souhrnům z Apple Watch.

Z aplikace Fotky můžete sdílet Live Photos s OS X prostřednictvím zpráv nebo Air Dropu. Z Live Photo můžete také snadno udělat statickou fotografii – stačí klepnout na „Duplikovat“ a pak zvolit možnost Live Photo nebo normální fotografii.

Například po delším stisku ikony Nastavení se vám zobrazí nabídka nastavení Bluetooth, Wi-Fi, baterie nebo tapety. Nyní tedy můžete snadno a rychle přepínat mezi sítěmi Wi-Fi a párovat přístroj přes Bluetooth s jinými zařízeními.

V aplikaci Zdraví můžete dlouhým stiskem zobrazit vaše zdravotní ID, v App Storu zase zahájit okamžitou aktualizaci všech aplikací. Jak u App Storu, tak u iTunes Store lze dlouhým stiskem přejít i k objednaným položkám.

Pokud připojíte svůj iPhone ke CarPlay ve vašem autě, odhalíte další nové součásti iOS 9.3. Apple Music začala ukazovat možnosti „Pro vás“ a „Nové“, Mapy podporují funkci „V okolí“, díky které můžete zobrazit nejbližší cíle podle určité kategorie – čerpací stanice, parkoviště, kavárny či restaurace.

carplay

Siri nyní nově ovládá hebrejštinu, finštinu a malajštinu.

Co se týče oprav chyb, mezi nejvýznamnější patří zabránění nastavení data v telefonu na rok 1970. Apple napravil i problém, který způsoboval nepřesné zobrazení stavu baterie, vylepšení a větší spolehlivosti se dočkaly například aplikace Mail, Telefon, FaceTime a aktivace funkce iMessage.

 

Post Tags